A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininke paskirta Danguolė Bublienė

2023 m. kovo 14 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Ilona Šilenkova)

 

Seimas, pritardamas Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos siūlymui, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininke paskyrė šio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkę Danguolę Bublienę.

„Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą matau kaip teisinės minties ir teisės politikos vystymo lyderį, drąsiai ir kartu išmintingai užtikrinantį asmenų teises ir šiam tikslui jungiantį ne tik teismų, bet ir visą teisininkų bendruomenę. Aukščiausiasis Teismas turi galėti sutelkti profesionaliausius Lietuvos teisininkus, o jaunas teisininkas savo karjeros perspektyvas turi sieti su darbu teisme ir laikyti garbe prisidėti prie visos teisinės sistemos tobulinimo. Viena iš reikšmingų to prielaidų yra konkurencingas viešojo sektoriaus atžvilgiu teisme dirbančių darbuotojų atlygis. Būtent teismų nepriklausomo aspektu šiandien diskutuojame teisėjų atlyginimų, teismų valdžios finansavimo klausimais. Todėl neabejoju tuo, kad gerbiami Seimo nariai, suprasdami situacijos rimtumą teismų sistemoje, palaikys pokyčius šioje srityje“, – pirmąją pavasario sesijos dieną prisistatydama Seimo nariams sakė kandidatė.

Slapto balsavimo rezultatai: už nutarimą „Dėl Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjos Danguolės Bublienės skyrimo šio teismo pirmininke“ (projektas Nr. XIVP-2527) balsavo 81, prieš buvo 10, susilaikė 18 Seimo narių. Nutarimas įsigalioja kovo 27 d.  

Danguolės Bublienės gyvenimo aprašymas.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  239 6203, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-03-14 14:21
   Eglė Saulė Trembo