A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seime vyks Lituanistinio ugdymo forumas

2023 m. kovo 16 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Kovo 17 d., penktadienį, 15 val. Seimo Konstitucijos salėje (I rūmai) vyks Lituanistinio ugdymo forumas.

​Siekiant atkreipti Lietuvos visuomenės ir užsienio šalyse gyvenančių tautiečių dėmesį į lituanistinio švietimo užsienio šalyse svarbą bei gerinti lituanistinių mokyklų kokybę, trečius metus iš eilės rengiamas Lituanistinio ugdymo forumas.

„Lituanistinių mokyklų svarba yra retai akcentuojama, nors lituanistinėse mokyklose neoficialiais duomenimis mokosi net iki 9 tūkst. mūsų jaunųjų lietuvaičių. Savaitgalinės lituanistinės mokyklos kuria mūsų, kaip visuomenės, turinčios didelę diasporą, ateitį – juk būtent čia vaikai kalba ir mokosi lietuviškai, saugo savo tautinį identitetą, sužino apie didvyrišką mūsų valstybės istoriją ar išskirtines tradicijas. Jau trečiajame Lituanistinio ugdymo forume kalbėsime apie šių lituanistinių mokyklų reikšmę, aktualumą ir kokybę“, – sako Seimo narė Dalia Asanavičiūtė.

Forumą globoja pirmoji ponia Diana Nausėdienė. Forumą organizuoja: Vytauto Didžiojo universitetas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Seimo narė D. Asanavičiūtė, Lietuvos Respublikos ambasada JAV, Pasaulio lietuvių bendruomenės Švietimo komisija, Lituanistinių mokyklų asociacija.

 

Programa

 

Renginį bus galima stebėti Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“. 

 

 

 

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo narės Dalios Asanavičiūtės patarėja

Elena Narkevičiūtė, tel. 8 5239 6688, el. p. [email protected]
   Naujausi pakeitimai - 2023-03-16 16:34
   Rūta Mensonaitė