A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo delegacijos ESBO Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkė Vilija Aleknaitė Abramikienė dalyvaus Asamblėjos Kovos su terorizmu komiteto posėdyje

2023 m. kovo 17 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimo valdyba komandiravo Seimo delegacijos Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkę Viliją Aleknaitę Abramikienę kovo 20–22 d. dalyvauti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Parlamentinės Asamblėjos Kovos su terorizmu komiteto posėdyje Ženevoje (Šveicarijos Konfederacija). Posėdžio metu bus kalbama apie kovos su terorizmu klausimus, saugumo politiką, šveicarų kovotojų šeimų grįžimą iš užsienio.

„ESBO Parlamentinės Asamblėjos Kovos su terorizmu komitetas skiria didelį dėmesį globalioms problemoms. Aš ketinu Jungtinių Tautų pareigūnams priminti, kad Rusijos armijos veiksmai Ukrainoje nuo pat pirmosios karo dienos yra kvalifikuotini kaip terorizmas, nes turi visus terorizmo požymius, ypač elgesiu su civiliais. Taip pat ketinu teirautis, kaip Jungtinės Tautos vertina Rusijos privačių karinių grupuočių, tokių kaip Wagner“ ir kitų, veikimą Ukrainoje ir trečiajame pasaulyje, ypač Afrikos žemyne, ir kaip ketina atsakyti į grėsmes, kurias jos kelia“, – Seimo kanceliarijos Spaudos biurui sakė Seimo delegacijos pirmininkė V. Aleknaitė Abramikienė.

Vizito metu parlamentarai susitiks su Vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuro atstovais, Ženevos saugumo politikos centro direktoriumi Tomasu Grėmingeriu (Thomas Greminger), Bendruomenės įsitraukimo ir atsparumo fondo ir Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto atstovais, lankysis Berno Parlamento rūmuose. Susitikime su federalinių ir kantonų tarnybų atstovais kalbėsis apie policijos priemones kovojant su terorizmu.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  239 6203, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-03-17 13:43
   Eglė Saulė Trembo