Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Keisis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo skyrimo tvarka

2023 m. kovo 23 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimas priėmė Veterinarijos įstatymo pataisas, kuriomis nutarta keisti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovo skyrimo tvarką bei įteisinti vyriausiojo veterinaro pareigybę.

Iki šiol Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas buvo valstybės pareigūnas, kurį žemės ūkio ministro teikimu ketveriems metams priimdavo Vyriausybė.

Pagal naują tvarką VMTV vadovas bus priimamas į pareigas ir atleidžiamas iš jų Valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka, t. y. įstaigos vadovas turės būti skiriamas konkurso keliu. Be to, VMVT vadovui nebeliks prievolės turėti veterinarijos gydytojo kvalifikaciją.

Naujomis nuostatomis taip pat sutarta įtvirtinti naują vyriausiojo veterinaro pareigybę. Pagal priimtas pataisas, vyriausiasis veterinaras bus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo į pareigas priimamas valstybės tarnautojas, atsakingas už veterinarijos politikos įgyvendinimą. Asmuo, priimamas į vyriausiojo veterinaro pareigas, turės turėti veterinarijos gydytojo kvalifikaciją ir atitikti pareigybės aprašyme nustatytus specialiuosius reikalavimus.

Už tai numatančias naujas nuostatas (projektas Nr. XIVP-180(3) balsavo 78 Seimo nariai, prieš – 28, susilaikė 21 parlamentaras.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėjas

Rimas Rudaitis

Tel. (8 5)  239 6132, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-03-23 11:47
   Rimas Rudaitis