Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seime – pirmosios grožinės knygos vaikams apie Seimo darbą sutiktuvės

2023 m. kovo 24 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Kovo 29 d., trečiadienį, 13 val. įvyks Seimo kanceliarijos parengtos knygos vaikams „Meškučiai Seime“ sutiktuvės.

Seimo lankytojų centre (Gedimino pr. 60) vyksiančiame knygos pristatyme renginio dalyvių laukia įvairios staigmenos, pažintis su autore ir dailininke, linksma žinių apie Seimą viktorina. Taip pat bus eksponuojama R. Praninskienės megztų ir nertų meškučių paroda. Įėjimas į renginį atviras.

„Meškučiai Seime“ – pirmas tokio pobūdžio Seimo kanceliarijos parengtas grožinės literatūros leidinys vaikams, kuris pristato įstatymų leidžiamosios institucijos darbą. Pradinių klasių mokiniams skirtos knygos tekstą sukūrė Informacijos ir komunikacijos departamento darbuotoja Rasa Praninskienė. Knygelė iliustruota Seimo rūmų nuotraukomis, kurias dailininkė Rūta Virbalytė papuošė meškučių piešiniais.

Kaip teigia R. Praninskienė, „Meškučiai Seime“ – tai informatyvi, pažintinė knygelė apie Seimo darbą, istoriją ir Seimo rūmus. Apie tai mažuosius skaitytojus supažindina jų geriausi draugai – pliušiniai šleivakojai. Skaitydami knygelę vaikai kartu su meškučiais patirs įvairiausių nuotykių, sužinos įdomių istorijų ir susipažins su nepaprastais dalykais, kokius galima pamatyti tik Seimo rūmuose“.

 

 

Knygos personažai Seimo rūmuose aplanko vietas, kurias Seimo gidai kiekvieną dieną pristato parlamento lankytojams. Todėl šia knyga vaikams Seimas pristatomas kaip visuomenei atvira institucija, kurioje laukiami ir mažiausi lankytojai.

„Priimdami lankytojus Seimo rūmuose ir dalyvaudami visuomenei atviruose renginiuose pastebėjome, kad itin svarbu supažindinti vaikus su Seimo veikla, valstybingumo istorija ir parlamentarizmu jiems patrauklia forma. Tikimės, kad ši žaisminga meškučių ekskursija po Seimo rūmus juos paskatins ne tik apsilankyti parlamente, bet ir pasidomėti jo darbu, o ateityje būti aktyviais piliečiais ir įsitraukti į valstybės gyvenimą“, – teigia Informacijos ir komunikacijos departamento direktorė Rūta Petaraitienė.

 

 

Seimo kanceliarija rengia informacinius leidinius apie Seimo darbą, teisėkūros procesą, parlamentarizmo raidą ir valstybingumo istoriją. 2023 m. taip pat buvo išleista patiems mažiausiems skaitytojams skirta knygelė „Su Kovu apie Laisvę“, kurioje jie ne tik supažindami su svarbiomis Lietuvos istorijos datomis, bet ir kviečiami atlikti kūrybiškas užduotis.

 

Su Seimo kanceliarijos parengtais leidiniais galite susipažinti čia.

 

Parengė:

Informacijos ir komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyriaus vyriausiasis specialistas

Nerijus Vėta

Tel. (8 5)  239 6208, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-03-24 10:29
   Nerijus Vėta