Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos pranešimas: frakcija Seime rengia diskusiją „Koks bus Lietuvos atsakas demografiniams iššūkiams?“

2023 m. kovo 30 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Po skambia Lietuvos ateities vizija „Lietuva 2050“ slepiasi Lietuva be lietuvių. Valdantieji kalba, kad vienintelė reali Vakarų pasaulyje žinoma priemonė, užtikrinanti gyventojų skaičiaus stabilumą, yra imigracija. Ar sutinkate su tokiu valdančiųjų teiginiu ir manote, kad Lietuva pasmerkta likti be lietuvių?

Ši kryptis yra priešinga tai, kurią Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS) siekė įtvirtinti 2018 m. sausio 20 d. Seimo nutarime „Dėl demografijos, migracijos ir integracijos politikos 2018–2030 metų strategijos patvirtinimo“.

„Mane ypač stebina vis iš naujo kuriami dokumentai, kuriems, beje, išleidžiamos didelės lėšos. Pavyzdžiui, vizijai „Lietuva 2050“ įgyvendinti jau dabar išleista 0,5 milijono eurų. Sukurti nacionalinį susitarimą dėl demografijos problemos būtų pats geriausias sprendimas, tačiau sunkiai įmanomas, nes ši valdžia galvoja tik apie imigrantus, neskatina gimstamumo ir savo kontroversiškais sprendimais tiesiog naikina šeimos sampratą“, – sako viena iš diskusijos iniciatorių LVŽS frakcijos narė Asta Kubilienė.

2021 m. Lietuvoje mirštamumas buvo pats didžiausias, o gimstamumas mažiausias per pastaruosius 60 metų. O valdantieji ir toliau kalba, kad šeimų apsisprendimas turėti ar neturėti vaikų yra grįstas ne tik finansiniais, bet ir emociniais, jausminiais argumentais, kurie sukuria bendrą foną.

„Kaip, jūsų manymu, prie šio fono kūrimo ar griovimo prisideda sprendimai, kurie lengvina nėštumo nutraukimą, nesudaro paskatų nukreipti pagalbos krizinio nėštumo metu, paprastina skyrybų procedūras?“ – klausia Seimo LVŽS narys Aurelijus Veryga.  

Gal jau atėjo pats laikas atstatyti 2008 metais buvusią praktiką, kai buvo pailgintas motinystės (tėvystės) pašalpų mokėjimo laikotarpis. Tuomet mamos arba tėčiai pirmais vaiko auginimo metais gaudavo 100 proc. savo gauto atlyginimo, o antraisiais metais 85 proc. Gimstamumas tuomet gerokai paaugo. Tačiau konservatorių-liberalų Vyriausybė po dvejų su puse metų mamų išmokas nukarpė.

Šalies gyventojų skaičiaus mažėjimas kelia nerimą visose gyvenimo srityse, pavyzdžiui, mokyklose trūksta mokytojų, mokinių, ligoninėse gydytojų, slaugytojų, įmonėse darbininkų ir t. t. Kalbama apie gynybos pajėgumų didinimą, didesnį šauktinių skaičių. Tai iš kur mes juos planuojame imti? Ar, vadovaujantis valdančiųjų logika, mūsų kariuomenėje tarnaus į šalį atvykę imigrantai iš kitų šalių?

Diskusija vyks šiandien, ketvirtadienį, Seimo posėdžio metu. Ji prasidės nuo 14 valandos. Diskusija bus transliuojama Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“:

https://www.youtube.com/watch?v=eRiU_xDrFWs&ab_channel=AtvirasSeimas

LVŽS rengiamoje diskusijoje šiuos ir kitus su demografija susijusius klausimus nagrinės Seimo nariai A. Kubilienė ir A. Veryga, Lietuvos socialinių mokslų centro direktorius prof. Boguslavas Gruževskis, Laisvos visuomenės instituto valdybos narys dr. Darius Alekna, Nacionalinės šeimos tarybos pirmininkė dr. Ramunė Jurkuvienė ir Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidiumo narys Robertas Dargis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Asta Kubilienė

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-03-30 15:35
   Monika Kutkaitytė