Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo Pirmininkė: „Parlamentų įtaka NATO sprendimams yra reikšminga“

2023 m. birželio 1 d. pranešimas žiniasklaidai 

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Ilona Šilenkova)

 

Šiandien Vilniuje prasidėjo NATO parlamentų pirmininkų aukšto lygio susitikimas, kurį iniciavo Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Į Seimo Pirmininkės kvietimą atsiliepė 27 NATO valstybių, taip pat Ukrainos ir Švedijos parlamentai. Toks parlamentinis renginys – pirmas ne tik Lietuvos istorijoje, tačiau ir NATO formatu. Šį vakarą Seimo Pirmininkės kvietimu susitikimo dalyviai rinksis į Vilniaus rotušėje surengtą oficialią vakarienę.

Seimo Pirmininkė teigia, kad kolektyviniai parlamentiniai veiksmai visada turėjo ir turės reikšmingos įtakos valstybių ir vyriausybių vadovams, kurie po mėnesio susirinks Vilniuje į pirmą kartą Lietuvos istorijoje vyksiantį NATO viršūnių susitikimą.

„Kolegos parlamentų pirmininkai nusiteikę konstruktyviai keistis nuomonėmis ir bendradarbiauti, sutelkti dėmesį į veiksmingus būdus bendrai vizijai įgyvendinti. Raginu dalyvius rytojaus diskusijose išlaikyti subalansuotą perspektyvą, kuri apimtų ir aukšto lygio politikos klausimus, ir esminį žmogiškąjį aspektą. Nors mūsų dėmesys sutelktas į saugumą ir gynybą NATO viduje, labai svarbu nepamiršti didelio poveikio žmonių gyvybėms“, – ragina V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak parlamento vadovės, renginio dalyvius neatsitiktinai pakvietė į istorinę Vilniaus rotušę.

„Pirmiausia ši vieta, rotušė, simbolizuoja turtingą europinę Vilniaus, šiemet švenčiančio 700 metų jubiliejų, istoriją. Ištisus šimtmečius Vilnius nuosekliai siekė įsitvirtinti kaip neatsiejama Vakarų Europos kultūros ir politikos dalis. Nepaisant dviejų žiaurių sukilimų, kuriuos XIX amžiuje numalšino carinė Rusija, priverstinės rusifikacijos ir penkis dešimtmečius trukusios sovietinės okupacijos XX amžiuje, nepalaužiama Lietuvos orientacija į Europą negalėjo būti pažabota“, – pasakoja V. Čmilytė-Nielsen.

Vilniaus rotušė taip pat įamžina Lietuvos narystę NATO.

„2002 m. Prahoje Lietuva ir kitos šešios Vidurio ir Rytų Europos šalys buvo pakviestos į NATO. Ši žinia sutikta Rotušės aikštėje, kuri susijusi su dar viena įsimintina akimirka – buvusio JAV prezidento Džiordžo V. Bušo (George W. Bush), kuris į Vilnių atvyko netrukus po šio Prahos NATO viršūnių susitikimo, vizitu. Ta proga jis pasakė galingą pareiškimą: „Tas, kuris pasirinks Lietuvą priešu, taps ir Jungtinių Amerikos Valstijų priešu“, liudijusio bendrą Lietuvos ir JAV įsipareigojimą“, – teigia V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Ilona Šilenkova)

 

Seimo Pirmininkė sako, kad šiandien, kai minima Tarptautinė vaikų gynimo diena ir žinome kraupią statistiką apie žuvusius, nukentėjusius, pagrobtus, priverstus bėgti iš šalies ir vaikystės netekusius vaikus, prasidėjęs NATO parlamentų pirmininkų susitikimas jautriai primena, jog vaikų ateitis yra būtent kolektyvinės parlamentų misijos pagrindas. V. Čmilytė-Nielsen įsitikinusi, kad dabar geriausias ir vienintelis būdas palengvinti Ukrainos vaikų kančias – siekti, kad Rusija nedelsdama pasitrauktų iš visos Ukrainos teritorijos, ir užtikrinti saugią bei demokratinę Ukrainos ateitį per narystę ES ir NATO.

„Šis susitikimas Vilniuje liudija, kad NATO valstybių parlamentai nebijo įsipareigoti formuoti šviesesnę euroatlantinės bendruomenės ir siekiančių tapti jos dalimi ateitį. Mūsų susibūrimas taip pat siunčia signalą, kad parlamentai privalo kolektyviai veikti, kai taika Europoje, demokratijos ateitis ir tarptautinės sistemos darna patiria iššūkių. Mūsų pareigos apima ne tik atskiras tautas, todėl turime aktyviai formuoti pasaulinių įvykių eigą. Šiuo kritiniu momentu mūsų balsai turi būti išgirsti“, – įsitikinusi V. Čmilytė-Nielsen.

 

 

Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen

atstovė spaudai Ilona Petrovė, Tel. (8 5) 239 6030

Mob. tel. 8 698 42071

El. p.  [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-06-02 13:36
   Monika Kutkaitytė