Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Europos Audito Rūmų pirmininkas: šiandien Lietuva pradeda naują klestėjimo etapą

2023 m. birželio 7 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)
 

 

Birželio 7 d. Europos Audito Rūmų (EAR) pirmininkas Tonis Marfis (Tony Murphy) ir Lietuvos deleguotoji EAR narė Laima Andrikienė bendrame Audito ir Europos reikalų komitetų posėdyje diskutavo apie EAR veiklos prioritetus.  Seimo nariams taip pat buvo pristatyti EAR darbai  ir šiuo metu rengiamų specialiųjų ataskaitų akcentai, pasikeista nuomonėmis apie Lietuvos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ įgyvendinimą.

Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Seimo Audito komiteto pirmininkas Zigmantas Balčytis pasveikino EAR pirmininką T. Marfį  pirmą kartą lankantis Lietuvoje.

EAR vadovas džiaugėsi galimybe lankytis čia kartu su L. Andrikiene ir akcentavo Lietuvos nepriklausomybės istorinių įvykių svarbą ypač Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste. „Žvelgiame į vieningą Europą, kuri dirba išvien, kad gintų laisvę ir nepriklausomybę. Susivieniję kaip europiečiai turime ir toliau rodyti stiprią finansinę, politinę ir humanitarinę paramą Ukrainai“, – sakė EAR pirmininkas.

Savo kalboje T. Marfis pabrėžė EAR misiją didinti piliečių pasitikėjimą Europos Sąjungos (ES) vykdomomis politikomis, aptarė EAR darbus ir audito ataskaitas 724 milijardų eurų vertės Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės patikrų kontrolės sistemos struktūros, skaitmeninės transformacijos, žaliosios pertvarkos, klimato kaitos, energetinio nepriklausomumo  bei kitose srityse, akcentavo EAR auditorių pastebėtus Lietuvos gerosios praktikos pavyzdžius.

 

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Olga Posaškova)

 

EAR narė L. Andrikienė pristatė ataskaitų, kurios bus skelbiamos artimiausioje ateityje, ES lėšų valdymo skaitmeninimo, teisinės valstybės principų laikymosi, Europos Komisijos kovos su sukčiavimu strategijos veiklos srityse svarbiausius akcentus, taip pat kalbėjo apie planus atlikti auditą sankcijų Rusijai ir Baltarusijai efektyvumo tema.

Komitetų pirmininkai ir nariai domėjosi aplinkosaugos, pensijų finansavimo ES, žiniasklaidos pliuralizmo, kovos su korupcija klausimais, aptarė tolimesnį bendradarbiavimą ir dėkojo už galimybę dalyvauti diskusijoje.

Europos Audito Rūmai turi lygiavertį statusą kaip Europos Parlamentas, Europos Taryba ir Europos Komisija. Tai užtikrina jų nepriklausomumą ir autoritetą. Kaip nepriklausomas ES išorės auditorius, Audito Rūmai padeda gerinti ES finansų valdymą, skatina atskaitomybę ir skaidrumą bei atlieka nepriklausomo Sąjungos piliečių finansinių interesų sergėtojo vaidmenį. Audito Rūmai tikrina, ar Europos Sąjungos biudžetas buvo įvykdytas teisingai,  ar ES lėšos buvo skirtos ir panaudotos teisėtai  laikantis patikimo finansų valdymo principų. EAR  teikia ataskaitą Europos piliečiams apie tai, kaip leidžiamos ES lėšos.

 

Parengė:

Audito komiteto biuro patarėja

Eglė Jonevičienė, tel. (8 5) 239 6324

   Naujausi pakeitimai - 2023-06-07 15:45
   Jolanta Anskaitienė