Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Pagerbiamas okupacijos, genocido ir sovietmečio represijų aukų atminimas (papildyta)

2023 m. birželio 9 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Lietuvos Respublikos Seime ir kitose Lietuvos vietose vyks renginiai, skirti Gedulo ir vilties, Okupacijos ir genocido dienų tragiškoms netektims ir pasipriešinimui atminti, pagerbiamas okupacijos, genocido ir sovietmečio represijų aukų atminimas.

 

Birželio 14 d., trečiadienį,

10 val. Seimo Kovo 11-osios Akto salėje (I rūmai) įvyks minėjimas, skirtas Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms atminti. Minėjimas bus transliuojamas tiesiogiai Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“, Seimo „Facebook“ paskyroje ir per LRT.

2023 m. minėjime kalbas sakys:

– Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen,

– Tarptautinės Europos atminties ir sąžinės platformos atstovė, istorikė, humanitarinių mokslų daktarė Monika Rodžers (Monika Rogers),

– politinės kalinės, tremtinės Onos Butrimaitės-Laurinienės anūkė, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos laidų vedėja Živilė Kropaitė,

– mokytojas, „Misijos Sibiras“ ir renkuosi „Mokyti“ alumnas Vaidotas Steponavičius,

– fotografas-dokumentalistas Tadas Kazakevičius,

– Lietuvos Laisvės Kovų Sąjūdžio dalyvio Stanislovo Vitkaus dukra, Lietuvos laisvės armijos kario Alfredo Dauginio anūkė, socialinės apsaugos ir darbo ministrė, Seimo narė Monika Navickienė.

Minėjime bus parodyta nufilmuota politinės kalinės, tremtinės Onos Butrimaitės-Laurinienės kalba, pasirodys „Liepaičių“ choras ir jaunosios Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos dainininkės, 2023 m. konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatės Emilija Vaitkutės ir Emilija Venediktovaitės, bus skaitomos tremtinių laiškų ištraukos.

 

Apie Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms atminti skirtų Seimo minėjimų tradiciją daugiau galima paskaityti ČIA.

 

Visa 2023 metų Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienų renginių programa

Seimo kanceliarijos nuotraukų koliažas

 

 

Birželio 1–30 d. Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus paroda „Komunizmas = rašizmas“ Seimo lankytojų centre (Gedimino pr. 60, Vilnius)

 

Birželio 7–19 d. Kėdainių dailės mokyklos mokinių piešinių paroda „Laisvi kurti“ Seimo II rūmų galerijoje (prie kavinės) (parodos iniciatorė – Seimo narė Jurgita Sejonienė).

 

Birželio 7–21 d. dailininko Jono Lukšės piešinių paroda, skirta Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms atminti, Seimo Jungiamojoje galerijoje (parodos globėjas – Seimo narys Kazys Starkevičius)

 

Birželio 12–30 d. paroda „Lietuvos nepriklausomybės netenkant: represuoti 1920–1940 metų Lietuvos Respublikos Seimo nariai“ Vitražo galerijoje (Seimo I rūmai)

 

Birželio 13 – liepos 1 d. knygų paroda, skirta Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms atminti, Seimo skaitykloje (Seimo III rūmai)

 

Birželio 15–23 d. Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus paroda „Vardai ir likimai. Geriausias paminklas totalitarinių režimų aukoms – jų vardų ir likimų rašytinis įamžinimas“ Seimo lankytojų centre (Gedimino pr. 60, Vilnius)

 

  • IŠSAMI INFORMACIJA APIE PARODAS GEDULO IR VILTIES BEI OKUPACIJOS IR GENOCIDO TEMOMIS LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIME: ČIA

 

  • VIRTUALIOS PARODOS GEDULO IR VILTIES BEI OKUPACIJOS IR GENOCIDO TEMOMIS: ČIA

 

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento Spaudos biuro patarėja

Monika Kutkaitytė

Tel. (8 5) 239 6666, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-06-14 09:49
   Rimas Rudaitis