Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Žmogaus teisių komiteto pranešimas: spaudos konferencijoje bus pristatytas tyrimas apie romų (ne) diskriminavimo situaciją ir papasakota apie festivalį „GypsyFest“

2023 m. rugsėjo 14 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Rugsėjo 15 d. 12 val. Seimo Spaudos konferencijų salėje (II rūmai) vyks spaudos konferencija, kurioje planuojama įvertinti romų situaciją Lietuvoje, aptarti nuveiktus Lietuvos romų bendruomenės darbus, pasiektus tikslus, prisiminti rugpjūčio 2 d. vykusį Tarptautinės romų genocido dienos minėjimą Vilniuje.

Renginio metu bus pristatytas tyrimas „Lietuvos nediskriminavimo politika: romų bendruomenės atvejis“, kurio tikslas – identifikuoti teisinės bazės trūkumus nediskriminavimo srityje, įgarsinti Lietuvos žydų ir romų bendruomenių šiandienines antisemitizmo, antičigonizmo ir ksenofobijos patirtis Lietuvoje, suformuluoti rekomendacijas valstybės institucijoms siekiant tobulinti atsaką į diskriminacijos formas Lietuvoje ir didinti visuomenės sąmoningumą apie antisemitizmą, antičigonizmą ir ksenofobiją. Tyrimą atliko ir jį pristatys Lietuvos žmogaus teisių centro ekspertės Kristina Rūkaitė ir Monika Guliakaitė-Danisevičienė.

Lietuvos romų bendruomenės pirmininkas Ištvanas Kvikas pakvies į  kasmetį Lietuvos romų bendruomenės 2023 m. organizuojamą septintąjį Tarptautinį romų kultūros festivalį „GypsyFest“. Pernai renginys buvo atrinktas Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimams kaip vienas iš trijų verčiausių projektų „Tautų dialogo“ skatinimo kategorijoje. O šiemet tarptautiniuose „Revolution awards 2023“ apdovanojimuose festivalis buvo nominuotas kategorijoje „Miesto šventė“. Kompetentinga komisija įvertino festivalio reikšmę ir mastą bei nusprendė, kad festivalis netelpa vien į „miesto šventės“ sąvoką, todėl skyrė festivaliui išskirtinį – specialųjį – apdovanojimą.

Spaudos konferencijoje taip pat kalbės: Seimo narė, prof. habil. dr. Vilija Targamadzė, Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktorė Vida Montvydaitė, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky, Romų visuomenės centro direktorė Svetlana Novopolskaja, Marijampolės ir Kybartų romų tarpininkė Birutė Rusevičienė.

 

Spaudos konferencija rengiama Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko Tomo Vytauto Raskevičiaus iniciatyva.

 

Tiesioginė transliacija

 

 

Parengė ir daugiau informacijos suteiks

Seimo Žmogaus teisių komiteto biuro patarėja

Eglė Lukšienė, el. p. [email protected]               

   Naujausi pakeitimai - 2023-09-14 16:12
   Monika Kutkaitytė