Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seime – tarptautinės konferencijos „Savižudybės ir priklausomybės jaunimo tarpe: iššūkiai ir sprendimai“ apskritojo stalo diskusija

2023 m. rugsėjo 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisija kartu su Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto Psichiatrijos klinika, Lietuvos lenkų medikų draugija, Nacionaline sveikatos taryba, Lietuvos suicidologijos asociacija, Lenkų medikų organizacijų užsienyje federacija ir Polfa Tarchomin S.A. kviečia dalintis patirtimi, kaip Lietuvoje  sprendžiama jaunimo savižudybių ir priklausomybių problema, su kokiais iššūkiais susiduriama sprendžiant šias problemas ir kokią gerąją užsienio šalių patirtį galėtume Lietuvoje pritaikyti.

Rugsėjo 19 d., antradienį, Seimo Konstitucijos salėje (I rūmuose) 17 val. įvyks tarptautinės konferencijos „Savižudybės ir priklausomybės jaunimo tarpe: iššūkiai ir sprendimai“ apskritojo stalo diskusija.

 „Ši diskusija išskirtinė tuo, kad susitelkia į itin menkai nagrinėtą problemos aspektą – tautinių bendrijų emocinės gerovės situaciją. Pietryčių Lietuva į akiratį dažniau patenka, kalbant apie švietimo ar regionų politikos klausimus, tačiau svarbu kelti klausimą ir apie tai, ar lenkų, baltarusių, ukrainiečių tautybės jaunuoliai Lietuvoje nesusiduria su kalbine ir informacine atskirtimi, siekdami pagalbos sudėtingų psichologinių krizių situacijoje. Labai džiaugiuosi, kad Lietuvos lenkų medikų draugija ėmėsi iniciatyvos surengti tokią tarptautinę diskusiją“, – teigia Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas Andrius Navickas.

Konferencijos tikslas – aptarti Lietuvoje kylančią jaunimo savižudybių ir priklausomybių problemą kartu su užsienio valstybių ekspertais. Didesnis dėmesys bus skiriamas šiems reiškiniams tautinių mažumų bendruomenėse, tarp Ukrainos pabėgėlių, akcentuojant psichosocialinę integraciją, potrauminio streso sutrikimus bei kitus su priklausomybėmis susijusius reiškinius. Renginio metu bus analizuojama, kaip šios problemos sprendžiamos Lietuvoje ir kitose šalyse. Bus diskutuojama apie galimybes stiprinti tarpvalstybinį bendradarbiavimą, aptariamos iniciatyvos, kurios galėtų būti pradėtos regioniniame ar tarptautiniame lygmenyse, siekiant mažinti savižudybių ir priklausomybių skaičių.

Apskritojo stalo diskusijos vieno iš moderatoriaus A. Navicko teigimu, „diskusijoje neapsiribosime vien situacijos aptarimu, bet ir kalbėsime apie konkrečius pagalbos žingsnius. Vienas iš jų – darbo grupės suformavimas, kuri pateiktų aiškias rekomendacijas, kas darytina, gerinant Lietuvos jaunimo emocinę gerovę. Daugiausia dėmesio skiriant konkrečiai tikslinei grupei – tautinėms bendrijoms. Ukrainos karo situacijoje tai tapo dar gerokai aktualiau.“

Dauguma tarptautinės konferencijos sesijų vyks Vilniaus universitete rugsėjo 18–19 d.

Konferencijos programa (lietuvių ir anglų kalbomis)

 

Registracija į apskritojo stalo diskusiją Seime: asmenis, pageidaujančius gyvai dalyvauti minėtame renginyje Seimo Konstitucijos salėje, prašome registruotis čia.

Renginys vyks lietuvių, anglų ir lenkų kalbomis, bus sinchroninis vertimas į minėtas kalbas.

Diskusija bus tiesiogiai transliuojama Seimo interneto svetainėje, „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

 

Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas Andrius Navickas, tel. (8 5) 239 6550

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo kanceliarijos vyresnioji patarėja

Jolita Krumplytė-Oženko, tel. (8 5) 239 6855

   Naujausi pakeitimai - 2023-09-15 08:50
   Rūta Mensonaitė