Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seime vyks konferencija apie Lietuvos žaliųjų savivaldybių bendradarbiavimą su Turkija

2023 m. rugsėjo 18 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotrauka. Seimo narys A. Bagdonas nuotraukos centre

 

Rugsėjo 20 d., trečiadienį, 12 val. Seimo Konstitucijos salėje (I rūmai) laikinoji parlamentinė grupė „Žaliosios savivaldybės – 2030“ kartu su Lietuvos energetikos institutu organizuoja konferenciją „Lietuvos žaliųjų savivaldybių tinklo bendradarbiavimas su Turkija“.

Stambulo metropolio savivaldybė rengia svarbų strateginį dokumentą „Tvarios energetikos ir klimato srities veiksmų planas“, skirtą kovai su klimato kaita. Jame įvardyti tisklai bus pasiekti Stambulo savivaldybės ir Lietuvos žaliųjų savivaldybių nacionalinio tinklo klimato bei aplinkos ekspertų bendradarbiavimu kuriant įrankį, leidžiantį vykdyti ilgalaikį bendradarbiavimą klimato kaitos, energetikos pertvarkos srityse ir sukuriant viešai prieinamą išsamią duomenų bazę apie energetikos ir aplinkosaugos partnerių politiką, kvietimus teikti projektų finansavimo pritraukimo, aplikacijų kūrimo ir kt.

Konferencijos tikslas – stiprinti Turkijos vietos valdžios institucijų gebėjimus ir plėtoti Turkijos ir Lietuvos savivaldybių lygmens institucijų bendradarbiavimą klimato kaitos, Europos Sąjungos žaliojo kurso, energetikos perėjimo srityse, diegiant skaitmeninių inovacijų sprendimus. Konferencijoje dalyvaus Turkijos delegacija, vadovaujama Stambulo metropolio savivaldybės Aplinkos apsaugos departamento vadovės prof. Aisenos Aidinkler (Ayşen Erdincler), Seimo nariai, Žaliųjų savivaldybių koordinatoriai, mokslo ir verslo atstovai.

Žaliųjų savivaldybių nacionalinis tinklas plečia bendradarbiavimą tarptautiniu mastu. Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su didžiausiu ir įtakingiausiu pasaulyje kongresu „Smart City Expo“. „Smart City Expo“ sujungia lyderius iš novatoriškiausių vyriausybių ir organizacijų, kad miestai judėtų geresnės ateities link. Žaliųjų savivaldybių nacionalinio tinklo koordinatoriai gavo vardinius pakvietimus dalyvauti „Smart City Expo“ renginiuose, tikimasi, kad prie delegacijos prisijungs Žaliųjų savivaldybių merai ar jų atstovai.

Laikinoji parlamentinė grupė „Žaliosios savivaldybės – 2030“, kurios tikslas – paskatinti šalies savivaldybes siekti ambicingų tikslų tapti klimatui neutraliomis iki 2030 metų, įkurta 2021 m. lapkričio mėn. Seime. Per šiuos metus pavyko suburti ambicingas savivaldybes, kurios pasirengusios siekti klimato neutralumo 2030 metais. Šių metų pradžioje oficialiai įkurtas Lietuvos žaliųjų savivaldybių nacionalinis tinklas, prie kurio prisijungė 22 savivaldybės.

Tinklą koordinuoja Lietuvos energetikos institutas, kurio suburta ekspertų grupė jau apsilankė visose 22 savivaldybėse.

„Manome, kad visa tai prisidės įgyvendinant Europos žaliojo kurso tikslą ir iki 2050 m. pasiekti, kad Europa taptų neutraliu klimatui žemynu, bei Lietuvos Respublikos XVIII Vyriausybės siekį, kad pirmasis neutralaus poveikio klimatui ir beatliekis Lietuvos miestas atsirastų iki 2030 m.“, – sako parlamentinės grupės pirmininkas Seimo narys Andrius Bagdonas.

Programa

 

 

Daugiau informacijos:

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys, Ekonomikos komiteto narys

Andrius Bagdonas, mob. 8 600 22 021, tel. (8 5) 239 6646

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-09-18 13:27
   Jolanta Anskaitienė