Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo nario Raimundo Lopatos pranešimas: „Liberalai kviečia priimti armėnų karo pabėgėlius Lietuvoje“

2023 m. rugsėjo 29 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo liberalai ragina Užsienio reikalų ministeriją organizuoti Armėnijos karo pabėgėlių pervežimą į Lietuvą, kartu užtikrinant humanitarinės pagalbos teikimą ir politinį palaikymą visos Europos Sąjungos lygiu.

„Suprantame, kad Lietuvoje turime pasirūpinti dešimtimis tūkstančių ukrainiečių karo ir baltarusių pabėgėliais, tačiau tai ne priežastis atgręžti nugarą kenčiantiems armėnams“, – sako Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Armėnijos Respublika grupės pirmininkas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Raimundas Lopata.

Jo žodžiais, diplomatinėmis pastangomis būtina pasiūlyti ir užtikrinti tam tikro skaičiaus be namų likusių armėnų persikėlimą į Lietuvą. „Armėnai istoriškai yra integrali ir pritapusi Lietuvos tautinė mažuma, todėl prieglobsčio organizavimas ir integracija norintiems šalyje pasilikti gyventi vyktų sklandžiai. Negalime leisti, kad artėjant žiemai nuo karinės agresijos bėgantys žmonės liktų gyventi palapinėse“, – sako R. Lopata.

Kartu svarbu, anot Seimo nario, pasiūlyti sąlygas armėnams dar aktyviau siekti integracijos į Europos Sąjungą. „Ryškėjant provakarietiškoms tendencijoms Armėnijoje, galime jiems padėti atsisukti į Vakarus visu veidu, taip mažinant priklausomybę nuo Rusijos“, –  mano Tarpparlamentinių ryšių su Armėnijos Respublika grupės pirmininkas.

Seimo kanceliarijos nuotrauka

 

Seimo narys tikisi, kad būdą, kaip pervežti tam tikrą skaičių Armėnijos karo pabėgėlių į Lietuvą, padės surasti jo kartu su buvusio NATO generalinio sekretoriaus Anderso Fogo Rasmuseno (Anders Fogh Rasmussen) suburtu Armėnijos draugų tinklu spalio 9–11 dienomis rengiamas vizitas į Jerevaną. „Kartu tikimės visokeriopo Užsienio reikalų ministerijos palaikymo ir tarpininkavimo“, – pabrėžia. R. Lopata.

Praėjusią savaitę žaibiškai atsinaujinęs konfliktas tarp Armėnijos ir Azerbaidžano privertė dešimtis tūkstančius etninių armėnų trauktis iš Kalnų Karabacho.

Lietuvoje gyvena daugiau kaip 1 tūkst. armėnų. Dauguma jų į Lietuvą atvyko dar sovietmečiu po 1988 m. žemės drebėjimo Spitake, dalis 1989–1990 m. imigravo iš Azerbaidžano ir Kalnų Karabacho.

 

Daugiau informacijos:

Raimundas Lopata

Ateities komiteto pirmininkas

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Tel. (8 5) 239 6351

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-09-29 11:03
   Monika Kutkaitytė