Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo Pirmininko pavaduotojas Vytautas Mitalas Europos parlamentų pirmininkų suvažiavime: „Įveskime baudžiamąją atsakomybę apeinantiems sankcijas“

2023 m. rugsėjo 29 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Užtikrinti Rusijos padarytos žalos Ukrainai registro veikimą, įvesti baudžiamąją atsakomybę vengiantiems sankcijų, vieningai siekti Rusijos pajėgų išvedimo iš Moldovos ir Sakartvelo – tokias temas Europos parlamentų pirmininkų konferencijoje kėlė Seimo Pirmininko pavaduotojas Vytautas Mitalas. Dubline vykstančiame parlamentų vadovų susitikime 46 šalių atstovai diskutuoja apie šalių galimybes padėti Ukrainai laimėti karą ir ją atstatyti.

„Turime visapusiškai palaikyti Ukrainą iki pergalės prieš agresorių. Nepasiekę Rusijos pralaimėjimo, neužtikrinę jos vadovų ir visų karo nusikaltėlių atskaitomybės Tarptautiniame teisme, įsipareigojimo atlyginti Ukrainai žalą, nepasieksime ilgalaikės taikos mūsų karo niokojamame žemyne.

Rusija šiame kare peržengė visas įmanomas ribas: nuo vaikų darželių bombardavimo iki energetikos infrastruktūros naikinimo per šalčius, nuo ekonominio, energetinio šantažo iki opozicijos veikėjų žudymo bei nuodijimo“, – savo kalboje parlamentų pirmininkams pabrėžė Vytautas Mitalas.

Seimo kanceliarijos nuotrauka

 

Seimo Laisvės frakcijos seniūnas ragino valstybių lyderius užtikrinti Rusijos agresijos prieš Ukrainą padarytos žalos registro veikimą, tarp kurio steigėjų yra ir Lietuva.

„Lyderiams kalbėjau apie būtinybę imtis veiksmų siekiant užtikrinti, kad registras dėl Rusijos invazijos į Ukrainą padarytos žalos veiktų greitai ir visapusiškai. Tai – pirmasis žingsnis siekiant sukurti tarptautinį rusijos agresijos prieš Ukrainą padarytos žalos kompensavimo mechanizmą siekiant užtikrinti, kad teisingumas būtų atstatytas, o jį pajustų kiekvienas žalą ir nuostolius patyręs asmuo.

Raginau įgyvendinti ir pačios Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos rezoliuciją sukurti viešą sankcijų vengime dalyvaujančių viešą kompanijų ir asmenų registrą bei įvesti baudžiamąją atsakomybę už tyčinę pagalbą siekiant ir padedant išvengti sankcijų“, – sako Seimo Pirmininko pavaduotojas.

Europos parlamentų pirmininkų konferencijoje rugsėjo 28–29 dienomis dalyvavo 46 Europos Tarybos valstybių narių parlamentų pirmininkai ir atstovai, apie 60 parlamentų vadovų ir apie 400 delegatų.

 

Daugiau informacijos:

Aurelija Karaliūtė-Kamičaitė

Seimo Laisvės frakcijos atstovė spaudai

Mob. 8 638 61 646

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-09-29 14:05
   Monika Kutkaitytė