Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimas priėmė rezoliuciją dėl kruvinų išpuolių Izraelyje

2023 m. spalio 10 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimas griežtai pasmerkė Irano remiamos tarptautinės teroristinės grupuotės „Hamas“, perėmusios valdžią Gazos Ruože 2005 m., pastarųjų dienų kruvinus neišprovokuotus išpuolius Izraelio Valstybėje ir pareiškė nuoširdžią užuojautą šios šalies žmonėms dėl žuvusių aukų.

Seimas posėdžio pradžioje pagerbė aukų atminimą tylos minute. „Spalio 7 d. „Hamas“ teroristams pradėjus karo veiksmus prieš Izraelį buvo nužudyta, sužeista, pagrobta tūkstančiai izraeliečių. Reiškiame nuoširdžią užuojautą ir solidarizuojamės su Izraelio Valstybe, kuri visą laiką buvo kovos su terorizmu priešakinėse linijose“, − kviesdama pagerbti žuvusiųjų atminimą sakė Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Šiandien priimtoje rezoliucijoje Lietuvos parlamentas akcentavo, kad tokių teroristinių organizacijų kaip „Hamas“, „Hezbollah“, Islamo džihado iškilimą lemia ir veiklą stiprina autoritarinių režimų, tokių kaip Iranas ir Rusija, bendradarbiavimas su jais bei teikiama parama. „Autoritariniams režimams neturi būti leista destabilizuoti geopolitinės padėties Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir kituose regionuose, o demokratinių valstybių solidarumas ir pagalba tautoms, kovojančioms prieš autoritarinius ir teroristinius režimus, pirmiausiai Ukrainoje ir Izraelyje, yra kertinė priemonė atkuriant taiką ir stabilumą“, − rašoma dokumente. Joje pabrėžiama, kad „Hamas“ nėra suinteresuota Gazos Ruožo gyventojų ir visų kitų palestiniečių saugumu ir gerove.

Seimas paragino Europos Sąjungos lyderius ir tarptautinę bendruomenę solidarizuotis su Izraeliu, teikti jam politinę, žvalgybinę ir diplomatinę paramą, užsienio valstybių, kuriose yra oficialių teroristinės organizacijos „Hamas“ atstovų, vyyriausybes išsiųsti iš šalies šiai organizacijai priklausantį personalą, ES vyriausiąjį įgaliotinį užsienio reikalams ir saugumo politikai Žozepą Borelį (Josep Borrell) sutikti su Europos Parlamento rezoliucijoje išreikštu reikalavimu pripažinti  Islamo revoliucijos gvardiją tarptautine teroristine organizacija. Tarptautinė bendruomenė pakviesta jokiais būdais neleisti Iranui sukurti branduolinio ginklo.

Seimas pabrėžia, kad įkaitais paimti Izraelio žmonės – tiek civiliai, tiek kariai – turi būti nedelsiant paleisti. Lietuvos parlamentas pasveikino Izraelio visuomenės susitelkimą neišprovokuoto karo akivaizdoje, taip pat palaiko Izraelio gynybinius veiksmus, nukreiptus prieš šiuo metu vykstančias teroristinės organizacijos  „Hezbollah“  karines provokacijas, remia Izraelio kovą su Irano politinės ir karinės įtakos plitimu Irake ir Sirijoje.

„Mes, būdama nedidelė valstybė, bandome pareikšti kitai nedidelei valstybei, kad ji turi teisę gintis. Čia yra pagrindiniai žodžiai – jie turi teisę gintis“, − Seimo posėdyje sakė šios rezoliucijos iniciatorius, Seimo narys Emanuelis Zingeris. Pasak jo, tai yra antpuolis prieš demokratinį pasaulį ir žmonių teisę gyventi ir turėti savo valstybę.

Už šią Seimo rezoliuciją vieningai balsavo 108 Seimo nariai. Rezoliucijos teikėjai – Seimo nariai Emanuelis Zingeris ir Žygimantas Pavilionis.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėjas

Rimas Rudaitis

Tel. (8 5)  239 6132, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-10-10 14:03
   Rimas Rudaitis