Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Žmogaus teisių komiteto pranešimas: „Nacionaliniame žmogaus teisių forume bus skiriamas dėmesys nusikaltimų aukoms“

2023 m. gruodžio 6 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Gruodžio 8 d. rengiamas 6-tasis Nacionalinis žmogaus teisių forumas yra skirtas Tarptautinei žmogaus teisių dienai paminėti. Viena iš dešimties forumo diskusijų temų – pagalbos nusikaltimų aukoms klausimai.

Dauguma iš mūsų nepatyrėme nusikaltimo tiesiogiai, tačiau pažįstame nors vieną tai išgyvenusį žmogų. Žmogus, nukentėjęs nuo nusikaltimo, susiduria su traumine patirtimi, dažnai paliečiančia ir jo artimuosius.

Priklausomai nuo individualių aplinkybių ir patirto nusikaltimo pobūdžio, nuo nusikaltimų nukentėjusiems asmenims svarbu būti išklausytiems, taip pat reikšmingi teisingumo jausmas, aktuali informacija, atitinkama sveikatos priežiūra, psichologinė parama ir kt.

Pagal Nusikaltimų aukų teisių direktyvą, teisė į individualiu požiūriu grindžiamą pagalbą, apimančią informacijos teikimą ir konsultavimą, psichologinę, emocinę ir praktinę pagalbą, yra viena pamatinių teisių. Dalį poreikių nukentėjusiam (-ai) nuo nusikalstamos veikos gali užtikrinti tik teisėsaugos institucijos ir teismai, bet didelė svarba tenka ir pagalbos tarnyboms.

Nacionalinio žmogaus teisių forumo diskusijoje „Pagalba nusikaltimų aukoms: ar ji reali?“ kelsime klausimus, kokiu mastu teisės aktuose įtvirtinti pagalbos nusikaltimų aukoms standartai yra užtikrinami praktikoje, kokios pagalbos gali tikėtis nusikaltimų aukos, su kokiais iššūkiais susiduriama ir ką reikia keisti.

Kviečiame dalyvauti!

Diskusija vyks: gruodžio 8 d., penktadienį, 13.45–15.00 val.

Diskusijos vieta: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Konferencijų salė, 5 aukštas.

Diskusijos dalyviai:

Andrius Navickas, Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas, Žmogaus teisių komiteto narys; Erika Leonaitė, Seimo kontrolierė, Seimo kontrolierių įstaigos vadovė; Edita Žiobienė, vaiko teisių apsaugos kontrolierė; Vilma Augienė, socialinių reikalų ir darbo viceministrė; Ernesta Butkuvienė, Specializuotos pagalbos tarnybų asociacijos vadovė, asociacijos „Kauno moterų linija“ pirmininkė.

Diskusiją moderuos LRT žurnalistas, laidų vedėjas, Vilniaus universiteto dėstytojas Edvardas Kubilius.

 

Diskusiją organizuoja Seimo Žmogaus teisių komitetas kartu su Seimo kontrolierių įstaiga ir Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus tarnyba.

Daugiau informacijos apie visas Nacionalinio žmogaus teisių forumo diskusijas: www.nztf.lt

 

Registracija į Nacionalinio žmogaus teisių forumo diskusijas: https://bit.ly/3ugssp6

 

Daugiau informacijos suteiks

Seimo Žmogaus teisių komiteto biuro patarėja

Eglė Lukšienė, el. p. [email protected]

                                                                                                                     

   Naujausi pakeitimai - 2023-12-06 13:30
   Jolanta Anskaitienė