Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seime – Baltijos šalių žurnalistų ir politikų dėmesys išvytiems Baltarusijos žurnalistams ir karo temai

2023 m. gruodžio 6 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Gruodžio 7 d., ketvirtadienį, 10.30 val. Seimo Konstitucijos salėje (I rūmai) vyks tradicija tapęs Baltijos šalių žurnalistų forumas „Tarptautiniai konfliktai ir žurnalistika: tikslas – išlaikyti aukščiausius žurnalistikos standartus“, kuris šiemet skiriamas profesinių standartų išlaikymui karų ir tarptautinių konfliktų kontekste. Į forumą renkasi didžiausių Lietuvos naujienų portalų, televizijos stočių ir naujienų agentūrų redaktoriai, žurnalistai ir kolegos iš Latvijos bei Estijos. Renginį remia F. Eberto fondas. Svarbias temas nagrinės ir baltarusių žurnalistai bei redaktoriai, kurie dirba Baltarusijos režimo persekiojamuose naujienų portaluose.

Lietuvos žurnalistų sąjunga kartu su persekiojama bei Vilniuje reziduojančia nepriklausoma Baltarusijos žurnalistų asociacija jau ketvirtą kartą organizuoja tokį forumą. Tai daroma artėjant Tarptautinei žmogaus teisių dienai – gruodžio 10 d. 1948 m. gruodžio 10 d. Jungtinių Tautų Organizacijos Generalinė Asamblėja priėmė Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją. Tai buvo pirmasis istorijoje tarptautinis dokumentas, visuotinai pripažįstantis, kad visi žmonės nuo pat gimimo turi vienodas teises ir laisves. Šis Aktas išverstas į 360 kalbų.

Šiemet dėmesys bus skiriamas aktualiausioms žmogaus teisių, Rusijos karo prieš Ukrainą temoms ir jų atspindžiams viešoje erdvėje. Jau dabar aišku, kad ne tik visuomenės Europoje, bet ir politikai kartais demonstruoja „nuovargį“ nuo sudėtingų ir svarbių problemų sprendimo. Tačiau žurnalistai diskutuos apie tai, kaip išlaikyti auditorijos dėmesį svarbioms temoms ilgą laiką ir kaip neužmiršti karo nusikaltimų aukų, režimų persekiojamų žmonių tragedijų. Tai ypatingai svarbus aspektas žurnalistikai jos kovoje su karo propaganda ir neapykantos kalbos plitimu. Baltijos šalių žurnalistų organizacijos ir čia prieglobstį radę autoritarinių režimų persekiojami žurnalistai palaiko etikos standartus ir taip bando spręsti profesionalumo iššūkius.

Forumo metu bus įteikta „Vilties Laisvės“ premija persekiojamam Baltarusijos žurnalistui. Baltarusijos kolegoms, kurie nukentėjo vykdydami profesinę pareigą, nuo 2020 m. skiriama Kazio Lozoraičio „Vilties Laisvės“ premija. Šios idėjos iniciatorius ir mecenatas ūkininkas, parlamentaras Kazys Starkevičius bei jo šeima ir dvi Lietuvos žurnalistų organizacijos – Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Lietuvos žurnalistų draugija. „Vilties Laisvės“ statulėlė simbolizuoja Lietuvos žurnalistų ryžtą palaikyti nepriklausomus Baltarusijos žurnalistus.

Programa

Forumas bus tiesiogiai transliuojamas Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“

 

Daugiau informacijos:

Seimo nario Kazio Starkevičiaus padėjėjas

Vilius Rekevičius, tel. +370 687 22262

   Naujausi pakeitimai - 2023-12-06 10:57
   Rūta Mensonaitė