Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Kultūros komitetas vertino informaciją dėl portalų klonų daromos žalos Lietuvos gyventojams

2023 m. gruodžio 7 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Gruodžio 6 d. Seimo Kultūros komiteto posėdyje pristatytas Dezinformacijos analizės cento „Debunk.org“ tyrimas, kuriame atskleista didelio masto dezinformacijos ir sukčiavimo požymių turinti kampanija socialiniuose tinkluose. Tyrimo duomenimis, kuriamos netikros paskyros, imituojančios Lietuvos naujienų portalus, žinomus asmenis ir įtakingus prekių ženklus, platinama melaginga informacija apie netikėtą praturtėjimą, raginama investuoti į fiktyvias investavimo platformas ir taip  siekiama išvilioti vartotojų duomenis.

Informacinę erdvę stebinčios organizacijos „Debunk EU“ duomenimis, nuo šių metų pradžios fiksuoti 118 portalai, apsimetantys lietuviškomis žiniasklaidos priemonėmis, 124 paskyros, per kurias platinama melaginga reklama. Šios paskyros dažnai naudoja iškreiptas istorijas ir pasitelkia žinomus veidus, tokius kaip politikai, žurnalistai ir kiti viešojoje erdvėje žinomi asmenys. Analizės metu nustatyta, kad žinomų prekės ženklų vardu skelbiamos apsimestinės reklamos Lietuvos „Facebook“ vartotojams buvo parodytos daugiau kaip 5,1 milijono kartų, įskaitant ir kitas „Meta“ platformas.

Europos Sąjungoje nuo šių metų pradžios pradėjo galioti Skaitmeninių paslaugų aktas (Reglamentas (ES) 2022/2065), taikomas interneto platformų ir interneto paieškos sistemų teikėjams, kurių paslaugos nurodytos kaip labai didelės interneto platformos (VLOP) ir interneto paieškos sistemos (VLOSE). Reglamente numatyti įrankiai kovoti su šia problema. Tyrimo duomenimis, „Meta“ daromi galimi Skaitmeninių paslaugų akto pažeidimai, nes neužtikrinamas vartotojų saugumas. Socialinius tinklus „Facebook“ ir „Instagram“ valdančios bendrovės „Meta“ reakcijos į pranešimus apie sukčiavimą ir netikrų paskyrų kūrimą pasigenda ir už tai atsakingos Lietuvos institucijos.

Komitetas šiuo metu rengia kreipimąsi į Europos Komisiją, siekdamas politinio dialogo dėl Skaitmeninių paslaugų akto taikymo nacionaliniu lygiu. Kartu rekomenduojama potencialiam Skaitmeninių paslaugų koordinatoriui – Ryšių reguliavimo tarnybai – kreiptis į Europos Komisiją ir, remiantis Debunk.org pateiktu tyrimu, informuoti apie „Meta“ daromus galimus Skaitmeninių paslaugų akto pažeidimus.

Pridedama daugiau informacijos apie tyrimą:

„Debunk.org“ Tyrimas; „Debunk.org“ Antra dalis

„Debunk.org“ informacija apie didžiausią iki šiol fiksuotą dezinformacinę ir sukčiavimo ataką Lietuvoje

 

Daugiau informacijos:

Aušra Pocienė

Kultūros komiteto biuras

Tel.(8 5)  209 6984, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-12-07 09:19
   Jolanta Anskaitienė