Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seime vyko moksleivių viktorina, skirta paminėti Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio 35-metį ir okupacinės Sovietų Sąjungos (Rusijos) kariuomenės išvedimo 30-metį

2023 m. gruodžio 8 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Gruodžio 6 d. istorinėje Seimo Kovo 11-osios Akto salėje vyko Lietuvos moksleivių viktorina „Sugrįžimas į nepriklausomybę: nuo Sąjūdžio iki okupacinės Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos“. Šiais metais moksleivių viktorina vyko jau šeštą kartą. 

Nuo 2016 metų Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija kartu su Lietuvos istorijos mokytojų asociacija kasmet organizuoja moksleivių viktorinas ir jas dedikuoja vis kitam Lietuvos parlamento ir valstybės istorijos aspektui – taip siekiama skatinti jaunąją kartą domėtis Lietuvos parlamentarizmo, valstybės ir teisės istorija, ugdyti brandžią ir atsakingą visuomenę. Šių metų viktorina skirta paminėti Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio 35-metį ir okupacinės Sovietų Sąjungos (Rusijos) kariuomenės išvedimo iš Lietuvos 30-metį, bei paskatinti domėtis Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo ir valstybingumo įtvirtinimo istorija.

Sveikinimo žodį viktorinos dalyviams tarė Seimo Pirmininko pavaduotojas Paulius Saudargas ir Seimo kancleris Modestas Gelbūda.

Viktorina vyko trimis etapais, kurių metu moksleivių komandos pasitikrino žinias spręsdamos testus ir analizuodamos istorinius šaltinius. Paskutiniosios, viešojo kalbėjimo, rungties metu atsiskleidė komandų kūrybiškumas ir mokinių požiūris į svarbiausius 1988–1993 metų Lietuvos istorijos įvykius.

Nuotrauka Seimo kanceliarijos (aut. A. Petrulevičius)

Šių metų viktorina išsiskyrė rekordiniu dalyvių skaičiumi – joje varžėsi 28-ios Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų 9–12 klasių ir gimnazijų I–IV klasių komandos atstovavusios Alytaus ir Alytaus rajono, Kauno ir Kauno rajono, Lazdijų, Marijampolės, Molėtų, Pakruojo, Prienų, Rokiškio, Šiaulių, Švenčionėlių, Trakų rajono ir Vilniaus miesto gimnazijas.

Geriausiai pasirodė ir diplomais buvo apdovanotos šios komandos: 

I vieta – Alytaus Jotvingių gimnazijos komanda „Jotvingiečiai“;

II vieta – Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos komanda „Eruditai“;

II vieta – Lazdijų Motiejaus Gustaičo gimnazijos komanda „Vanagas“;

III vieta – Pakruojo„ Atžalyno“ gimnazijos  komanda „Laisvės šaukliai“.

Nuotrauka Seimo kanceliarijos (aut. A. Petrulevičius)

 

Nuotrauka Seimo kanceliarijos (aut. A. Petrulevičius)

Nuotrauka Seimo kanceliarijos (aut. A. Petrulevičius)

Nuotrauka Seimo kanceliarijos (aut. A. Petrulevičius)

 

Užduotis viktorinai paruošė Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus istorikai. Dalyvių žinias ir kūrybiškumą vertino komisija, kurią sudarė: Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Egidijus Bičkauskas (komisijos pirmininkas), pedagogė Aldona Pranckėnienė, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centro vadovė dr. Ilona Strumickienė, Seimo Kultūros komiteto patarėja Aušra Pocienė, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto magistrantė Gretė Binkauskaitė.

 

 

Daugiau informacijos:

Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus vedėja

Angonita Rupšytė,  (8 5)  239 6119, el. p. angonita.rupsyte@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2023-12-11 09:34
   Rūta Mensonaitė