Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Gerės karių tarnybos sąlygos

2023 m. gruodžio 14 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)​

 

Seimas priėmė Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pakeitimus, kuriais nuspręsta tobulinti karių apmokėjimo sistemą, gerinti karių aprūpinimo sąlygas kvalifikacijos tobulinimo ir mokymosi metu, socialinių garantijų taikymo sąlygas.

Įstatymo pakeitimai sudarys galimybę profesinės karo tarnybos kariams apmokėti papildomą darbo krūvį vykdant kitų karių ar darbuotojų funkcijas, skirti papildomas poilsio dienas vaikus auginantiems kariams, kompensuoti nesuteiktas poilsio dienas.

Pagal naujas nuostatas, perskaičiuoti ir nustatyti taikomų tarnybinių atlyginimų, priedų, kitų išmokų ir garantijų, koeficientų dydžius, kuriems apskaičiuoti bus taikomas naujas bazinis dydis, sieksiantis 1785,40 eurų.

Be to, nutarta tikslinti vienkartinių kompensacijų, mokamų kario sveikatos sutrikimo atveju, ir išeitinių išmokų mokėjimo atvejus bei sąlygas, taip pat išplėsti kariams taikomų sveikatinimo priemonių sąrašą ir patikslinti jų kompensavimo sąlygas.

 

 

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje sutarta sudaryti galimybę studijuoti ir valstybės nefinansuojamose studijų vietose, keisti akademijoje mokiniams vykdomos formalųjį švietimą papildančio ugdymo programos įgyvendinimo sąlygas.

Priimtomis pataisomis nutarta suteikti aukštesnius laipsnius aktyviojo kariuomenės personalo rezervo kariams, o pulkininko ir jūrų kapitono laipsniui gauti nustatyti reikalavimą turėti ne žemesnį kaip magistro kvalifikacinį laipsnį. Taip pat įtvirtinti nauji ribojimai kariams ne tarnybos tikslais vykti į nedraugiškas užsienio šalis.

Už šiuos teisės akto pakeitimus (projektas Nr. XIVP-3183(2) vieningai balsavo 78 Seimo nariai.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėjas

Rimas Rudaitis

Tel. (8 5)  209 6132, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2023-12-19 13:48
   Rimas Rudaitis