Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo delegacija dalyvauja Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos sesijoje


2024 m. sausio 22 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Sausio 22 d. Strasbūre (Prancūzijos Respublika) prasideda Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos plenarinė sesija, joje dalyvauja Lietuvos parlamento atstovai: Seimo delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkas Emanuelis Zingeris, delegacijos pirmininko pavaduotojas Arminas Lydeka ir delegacijos narys Lukas Savickas.

Parlamentinės Asamblėjos sesija prasidės organizacijos prezidento ir prezidento pavaduotojo rinkimais. Į parlamentarus kreipsis Kipro ir Juodkalnijos Prezidentai, Lichtenšteino Ministras Pirmininkas. Sesijos metu parlamentarai rinks Europos Tarybos žmogaus teisių komisarą ir Europos Tarybos valstybių narių kandidatus į Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėjus – Lietuva yra pateikusi tris kandidatūras: Lyros Jakulevičienės, Gedimino Sagačio ir Editos Žiobienės.

Tarp aktualių sesijos diskusijų – naujausių įvykių Artimuosiuose Rytuose („Hamas“ teroristinis išpuolis prieš Izraelį ir Izraelio atsakas) ir ukrainiečių vaikų situacijos klausimo aptarimas.

„Šioje Asamblėjos sesijoje skrupulingai nagrinėsime ir vertinsime tarptautinio karo nusikaltėlio Vladimiro Putino ir jo klikos nusikaltimus. Taip pat svarstysime Italijos politiko Piero Fassino ataskaitoje aptartus tarptautinės teroristinės organizacijos „Hamas“ 2023 m. spalio 7 d. įvykdytus masinius izraeliečių žydų moterų prievartavimus“, – sakė E. Zingeris ir pridūrė, kad Lietuvos Seimas pirmasis pasaulyje pasmerkė šias teroristų įvykdytas atakas, 2023 m. spalio 10 d. priimdamas rezoliuciją „Dėl teroristinių išpuolių ir karo agresijos prieš Izraelio Valstybę“.

Seimo delegacijos nariai pasisakys demokratinės Baltarusijos ateities, situacijos Izraelyje vertinimo, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) vaidmens Rusijos agresijos akivaizdoje klausimais. Numatytas parlamentarų susitikimas su Baltarusijos demokratinės opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja, kuri dalyvaus diskusijoje „Demokratinė Baltarusijos ateitis“.

 

Apie Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją

 

Asamblėjos metinė sesija yra padalyta į keturias dalines sesijas, kurios vyksta sausio, balandžio, birželio ir rugsėjo ar spalio mėnesiais Strasbūre.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo kanceliarijos Tarptautinių ryšių skyriaus patarėjas

Tautvydas Krilavičius

Tel. +370 209 6227, el. p. [email protected]

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėja

Monika Kutkaitytė

Tel. +370 209 6666, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2024-01-22 16:15
   Monika Kutkaitytė