Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo Pirmininkė: „Moterys vis dar lieka nuošalyje, kai priimami svarbūs sprendimai. Taip pat ir moksle“

2024 m. vasario 11 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

52864656628_e71f74c2e5_k.jpg

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka 

 

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad šiandien, vasario 11-ąją, kai minima Tarptautinė moterų ir mergaičių moksle diena, daug diskutuojama apie lygias moterų ir vyrų galimybes moksle. Tačiau į tai Seimo Pirmininkė siūlo žvelgti plačiau.

„Šį sausį Paryžiuje UNESCO atkreipė dėmesį į moterų vaidmenį formuojant tarptautinę politiką, ypač – žmogaus teisių, taikos ir tvaraus vystymosi srityse. Štai, tarkim, klimato kaita. 

Specialistai sako, kad klimato kaitos iššūkiai, pavyzdžiui, skurdas, intensyviau paliečia merginas ir moteris, taip pat joms tenka didesnis emocinis krūvis, nes iš prigimties yra jautresnės ir rūpestingesnės. Kita vertus, moterys aktyviau įsitraukia į kovą už ekologiją. Daugėja mokslininkių, kurios kasdien tyrinėja, atranda ir pateikia novatoriškų minčių, kaip išsaugoti ekosistemas, mažinti grėsmes vandenynams, kurti tvarias bendruomenes, panaudoti atsinaujinančią energiją. 

Tačiau būtent moterys vis dar lieka nuošalyje, kai priimami svarbūs sprendimai. Nes jos – mažuma tiek turint omenyje šalių parlamentus, tiek tarptautines organizacijas, nuo kurių sprendimų priklauso žmonijos ir planetos ateitis. Todėl reikia griauti stereotipus ir stiprinti moterų lyderystę visose srityse, įskaitant mokslą“, – įsitikinusi V. Čmilytė-Nielsen.

 

Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen 

atstovė spaudai Ilona Petrovė

Tel.: (8 5) 209 6030, mob. 8 698 42 071

El. p.  [email protected]

www.lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2024-02-07 16:03
   Jolanta Anskaitienė