Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo Užsienio reikalų komiteto vadovybė vyksta į parlamentarų tinklo „Susivieniję už Ukrainą“ susitikimą

2024 m. vasario 22 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Artėjant plataus masto Rusijos karinės invazijos į Ukrainą antrosioms metinėms Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis ir komiteto pirmininko pavaduotojas Giedrius Surplys vasario 22–26 dienomis išvyksta į tarptautinio parlamentarų tinklo „Susivieniję už Ukrainą“ susitikimą Ukrainoje.

Įvyksiančiuose susitikimuose bus kalbama apie tolesnės paramos Ukrainai perspektyvas, tarptautinių sankcijų Rusijai griežtinimą, paramą Ukrainai atstatyti, taip pat bus aptariami tolesni veiksmai dėl Ukrainos integracijos į ES ir NATO.

„Artėja lemiamų, istorinių pasirinkimų metas, kai daugelis ES ir NATO sostinių pradeda galų gale suprasti, kad Putiną turime sustabdyti, kad Ukraina privalo laimėti ir tapti ES ir NATO nare. Tenka pripažinti, kad šis supratimas visų pirma formuojasi būtent parlamentų lygiu, nes dar ne visų vyriausybių ar valstybių vadovai tam pritaria, todėl į Kyjivą Lietuvos iniciatyva kartu vykstančių ES ir NATO šalių užsienio reikalų komitetų vadovų vienybė šiuo metu yra ypač svarbi. Ši vienybė praeitais metais leido iš esmės atverti visas duris Ukrainai į Europos Sąjungą, tačiau dar ne visas (ir ne visose NATO sostinėse) – į pačią NATO. Kaip NATO šalių politikai privalome padaryti viską, kad šiais metais Ukraina būtų apginta, nes tai leistų nuo būsimo karo apginti ir pačią NATO“, – prieš vizitą Seimo kanceliarijos Spaudos biurui sakė Užsienio reikalų komiteto vadovas Ž. Pavilionis.

Vasario 24-ąją parlamentarų delegacija dalyvaus iškilmingame Ukrainos Aukščiausiosios Rados plenariniame posėdyje, susitiks su Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininku Ruslanu Stefančuku ir parlamento nariais, Ukrainos parlamento komitetų pirmininkais.

Vizito darbotvarkėje numatyti susitikimai su Ukrainos Užsienio reikalų, Gynybos, Vidaus reikalų ministerijų atstovais, Ministro Pirmininko pavaduotoja, atsakinga už Europos ir euroatlantinę integraciją Ukrainoje.

Parlamentarų tinklo „Susivieniję už Ukrainą“ nariai taip pat dalyvaus Krymo platformos susitikime.

Į susitikimą planuoja atvykti 24 ES ir NATO šalių parlamentų ir Europos Parlamento atstovai.

Didžiausią pasaulyje parlamentinį tinklą „Susivieniję už Ukrainą“ vienija daugiau nei 400 parlamentarų iš daugiau nei 30 NATO, ES ir kitų šalių. Šio tinklo iniciatorius – Europos Parlamento narys Andrius Kubilius.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėjas

Rimas Rudaitis

Tel. (8 5)  209 6132, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2024-02-23 10:01
   Rimas Rudaitis