Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Ateities komiteto Dirbtinio intelekto (DI) darbo grupės posėdis: DI iššūkių ir galimybių valdymas švietimo, mokslo ir kultūros srityse

2024 m. vasario 29 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

G_ATK kovo 4 posėdžiui.j.png

Ateities komiteto biuro iliustracija, sukurta naudojant generatyvinį dirbtinio intelekto įrankį 

 

Kovo 4 d. Seimo Ateities komiteto Dirbtinio intelekto (DI) darbo grupė kviečia į posėdį, kuriame dalyvaus Kultūros, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų atstovai. Posėdis vyks Seimo I rūmuose, Konstitucijos salėje, pradžia 11 val. 

Šiame posėdyje aptarsime, kaip sparčią naujųjų technologijų plėtrą paversti kultūros integracijos į informacinę visuomenę varomąja jėga neprarandant kultūros pirminės prasminės ir tradicinės vertės.

Švietimo ir mokslo sistema yra viena imliausių dirbtinio intelekto diegimui. Valstybė, kaip institucija, turi žvelgti į ateitį ir žengti šiuolaikinės visuomenės priekyje, būti strateginiu kelrodžiu. „Ši misija apima ryžtingą įsipareigojimą aukštųjų technologijų, tokių kaip dirbtinis intelektas, plėtojimą ir skatinimą švietime ir moksle, šių pokyčių kontekste kinta ir mokytojo vaidmuo. Iš įprastų žinių perdavimo metodų mokytojai tampa mentoriais, organizatoriais ir vedliais informacijos pasaulyje. Pagrindinė priežastis, kodėl privalome kalbėti apie dirbtinio intelekto vaidmenį švietime ir moksle, yra naujoji skaitmeninė karta“, – teigia Darbo grupės pirmininkė Rasa Petrauskienė.

Posėdyje aptariami klausimai reikalauja atidžios diskusijos ir bendradarbiavimo. Ateities komiteto Darbo grupė siekia išsiaiškinti, kaip dirbtinis intelektas gali prisidėti prie mūsų valstybės ir visuomenės gerovės ir pažangos.

 

Daugiau informacijos: 

Rasa Petrauskienė

Seimo Ateities komiteto narė

Dirbtinio intelekto darbo grupės pirmininkė

El. p. [email protected]

 

Parengė

Seimo Ateities komiteto biuro patarėja

Miglė Paulauskė, tel. (8 5) 209 6894, el. p. [email protected]

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2024-03-01 08:22
   Jolanta Anskaitienė