Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seime bus aptariamos pavežėjų paslaugos asmenims su negalia

2024 m. vasario 29 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Kovo 1 d., penktadienį, 10 val. Seimo Konstitucijos salėje (I rūmai) vyks diskusija „Kelyje į Laisvę: taksi, pavežėjų ir automobilių dalinimosi paslaugos žmonėms su negalia Lietuvoje, Airijoje, Ispanijoje“.

 Kodėl taksi, pavežėjimo ir dalijimosi automobiliais paslaugos nėra prieinamos žmonėms su negalia Lietuvoje? Kokia yra geroji Airijos bei Ispanijos šalių patirtis? Į šiuos bei daugelį kitų klausimų bandys atsakyti Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė Monika Ošmianskienė drauge su Airijos bei Ispanijos ambasadomis organizuojamame renginyje, siekiančiame išryškinti mobilumo svarbą žmonėms su negalia.

Diskusija, pasak M. Ošmianskienės, organizuojama atkreipiant dėmesį į Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencijos nuostatas bei žmogaus orumo ir savarankiškumo svarbą. Renginyje bus pristatytas Lietuvos, Airijos ir Ispanijos teisinis pavežėjimo paslaugų neįgaliesiems reguliavimas bei nueitas kelias iki jo. 

Anot Seimo narės M. Ošmianskienės, bus aptartas ir Nevyriausybinių organizacijų vaidmuo šioje srityje bei praktinės patirtys: „Puiki proga pasimokyti iš kitų šalių gerųjų patirčių, siekiant gerinti mobilumo paslaugas Lietuvoje.“

Renginyje numatytos įžvalgios diskusijos su teisėkūros atstovais, NVO, ekspertais ir praktikais, taip pat bus pristatyti ir planuojami pokyčiai bei sprendimai. 

Programa

Renginys bus tiesiogiai transliuojama Seimo „YouTube“ paskyroje Atviras Seimas.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė

Monika Ošmianskienė, mob. 8 698 42 296, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2024-02-29 09:40
   Rūta Mensonaitė