Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo delegacija išvyksta darbo vizito į Albaniją ir Juodkalniją

2024 m. kovo 4 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Vakarų Balkanų šalimis grupės pirmininkas Valdas Rakutis ir grupės nariai Audronius Ažubalis bei Zenonas Streikus kovo 4–7 dienomis lankysis Tiranoje ir Podgoricoje, kur susitiks su Albanijos ir Juodkalnijos valdžios atstovais.

Pagrindinis iš vizito iškeltų tikslų yra Europos integracijos klausimas, taip pat demokratinių vertybių ir susitelkimo stiprinimas Albanijoje ir Juodkalnijoje. „Balkanai yra labai svarbus Europos Sąjungos plėtros laukas, kur mums būtina įsitraukti ir padėti šio regiono šalims tapti ES narėmis panaudojant savo turimą patirtį, ryšius ir įdirbį. Lietuvai yra labai svarbu, kad Balkanuose ES giliai įleistų savo šaknis ir tos šalys būtų Vakarų pusėje, atsispirtų įvairioms pagundoms, senoms simpatijoms ir formuotų ES vertybėmis pagrįstą pasaulį. Lietuva, Albanija ir Juodkalnija šiuo metu yra partnerės NATO ir dalijasi tais pačiais iššūkiais stiprinant saugumą. Labai svarbus ir dvišalis bendradarbiavimas – su šiomis šalimis turime bendrų verslo interesų ir bendrų Rytų Europai būdingų tradicijų ir tikimės, kad vizito delegacijai pavyks rasti raktą į šių šalių parlamentų širdis“, – komentavo delegacijos vadovas ir Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Vakarų Balkanų šalimis grupės pirmininkas V. Rakutis.

Vizito darbotvarkėje numatyti susitikimai su abiejų šalių parlamentų nariais, vykdomosios valdžios institucijų ir Europos Sąjungos atstovais Albanijoje ir Juodkalnijoje, kuriuose numatoma aptarti tolesnį bendradarbiavimą NATO, Europos saugumo ir kitus klausimus.

Tarpparlamentinių ryšių su Vakarų Balkanų šalimis grupės delegacija taip pat domėsis Albanijos ir Juodkalnijos integracija į Europos Sąjungą.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėjas

Rimas Rudaitis

Tel. (8 5)  209 6132, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2024-03-04 08:54
   Rimas Rudaitis