Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimas svarstys siūlymą sumažinti Europos Parlamento rinkimų barjerą jungtiniams kandidatų sąrašams

2024 m. kovo 10 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimas svarstys siūlymą sumažinti Europos Parlamento rinkimų barjerą jungtiniams kandidatų sąrašams 

 

Seimas svarstys siūlymą Rinkimų kodekse atsisakyti reikalavimo, nustatančio, kad jungtinis (ar jam prilygintas) kandidatų sąrašas gali gauti Europos Parlamento narių mandatų, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 7 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų. Siūloma kodekse įtvirtinti, kad jungtinis (ar jam prilygintas) kandidatų sąrašas gali gauti mandatų, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 5 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.

„Šis pataisymas didelės esmės nekeičia, nes, nepaisant to, kad kartelė yra 5 proc., yra dar toks dalykas, kaip mandatų skirstymo kvota, kuri Lietuvoje dėl mažo mandatų skaičiaus Europos Parlamente yra ženkliai didesnė nei 5 proc. 2014 metais, norint gauti mandatą reikėjo 7,98 proc. balsų, 2016 metais – 6,52 proc. 5 proc. riba reiškia, kad ją peržengusi politinė jėga arba koalicija tiesiog dalyvauja skirstant mandatus ir jos kvota yra skaičiuojama“, – pristatydamas projektą sakė vienas projekto iniciatorių Seimo narys Andrius Vyšniauskas.

Teikiamu projektu taip pat siūloma nustatyti, kad pagal rinkimų kvotas nepaskirstyti mandatai būtų skirstomi po vieną kandidatų sąrašams, dalyvaujantiems skirstant mandatus, vietoj šiuo metu numatyto skirstymo kandidatų sąrašams, gavusiems mandatų.

Rinkimų kodekso pataisų projektui Nr. XIVP-3513 po pateikimo pritarė 91, prieš balsavo vienas, susilaikė 7 Seimo nariai. Pagrindiniu svarstyti šį klausimą paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Projektą Seimo posėdyje numatoma svarstyti balandžio mėnesį.

 

Parengė 

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  239 6203, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2024-03-10 14:29
   Eglė Saulė Trembo