Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Po svarstymo pritarta siūlymui leisti kaimo turizmo paslaugas teikiantiems ūkininkams gaminti alkoholinius gėrimus

2023 m. kovo 19 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimas po svarstymo pritarė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma reglamentuoti alkoholinių gėrimų gamybą kaimo turizmo sodybose.

Įstatyme siūloma apibrėžti, kas būtų laikoma ūkininko pagamintu tradiciniu alkoholiniu gėrimu. Tai būtų alkoholinis gėrimas, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 65 procentų ir kurį turi teisę gaminti ūkininkai, teikiantys kaimo turizmo reikalavimus atitinkančias paslaugas ir nustatyta tvarka sertifikavę gaminamus alkoholinius gėrimus kaip tautinio paveldo produktus.

Tokie ūkininkai galėtų gaminti tradicinius alkoholinius gėrimus kaimo turizmo sodybose ne pardavimui, o tik savo ar šeimos poreikiams tenkinti ir (arba) degustuoti vietoje. Per kalendorinius metus galima būtų pagaminti ne daugiau kaip 100 litrų tradicinių alkoholinių gėrimų.

Numatoma, kad įranga, kuri būtų naudojama gaminant tokius alkoholinius gėrimus, turėtų būti ūkininko pažymėta aiškiai matomu identifikaciniu numeriu.

Ūkininkų pagaminti tradiciniai alkoholiniai gėrimai turėtų būti nedelsiant išpilstyti į ne mažesnę kaip 0,2 litro, bet ne didesnę kaip vieno litro stiklinę tarą. Šie alkoholiniai gėrimai turėtų būti žymimi aiškiai matomomis etiketėmis, kuriose būtų nurodytas etiketės numeris, tradicinį alkoholinį gėrimą pagaminusio ūkininko vardas ir pavardė, šio produkto pagaminimo data ir laikas, sudėtis ir tūrinė etilo alkoholio koncentracija procentais.

Tokie ūkininkai galėtų savo pagamintų tradicinių alkoholinių gėrimų pavadinimus pateikti ant jų valdomo transporto ir kaimo turizmo sodybų, nelaikant to reklama.

Projektu taip pat siūloma tikslinti naminių alkoholinių gėrimų gamybos valstybinis reglamentavimą, nustatant, kad Lietuvoje gaminti natūralios fermentacijos alkoholinius gėrimus, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija ne didesnė kaip 18 procentų (alaus – ne didesnė kaip 9,5 procento), ne parduoti, o tik savo ar šeimos poreikiams tenkinti.

Svarstymo metu pritarta Seimo narės Monikos Ošmianskienės pataisai, numatančiai, kad kaimo turizmo sodybos būtų pritaikytos neįgaliesiems.

Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimo projektui Nr. XIVP-1086(2) po svarstymo pritarė 60, vienas balsavo prieš 22, susilaikė 27 Seimo nariai. Numatoma, kad pakeitimai įsigaliotų 2024 m. gegužės 1 d.

 

Parengė 

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  209 6203, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2024-03-19 12:43
   Eglė Saulė Trembo