Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seime vyks Baltijos valstybių forumas „Pasaulio verslumas – Baltijos šalių augimo galimybės“

2024 m. gegužės 27 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Birželio 3 d., pirmadienį, 10 val. Seimo Konstitucijos salėje (I rūmai) Seimo Švietimo ir mokslo komitetas kartu su Vilniaus universiteto Verslo mokykla rengia Baltijos šalių nacionalinį forumą, kurio metu bus pristatyta Estijos, Latvijos ir Lietuvos naujausia verslumo aplinkos būklė bei ateities tendencijos. Pasaulio verslumo stebėseną (angl. Global Entrepreneurship Monitor, GEM) vykdo daugiau kaip 500 pasaulio mokslininkų ir padengiama virš 70 proc. pasaulinio BVP dalies.   

Kokie yra Baltijos šalių verslo iššūkiai? Kokios verslo plėtros tendencijos pastebimos Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje? Kaip atrodome pasaulio šalių kontekste? Kuriuose Lietuvos regionuose verslumas augo, o kuriuose mažėjo? Ar švietimo sektorius prisideda prie verslumo augimo? Atsakymai – šiame Baltijos valstybių forume „Pasaulio verslumas – Baltijos šalių augimo galimybės“, kuriame bus pristatytas ir naujausias Lietuvos verslumo indeksas.

 „Global Entrepreneurship Monitoring“ (GEM) – jau 25 metus vykdomas didžiausias pasaulyje verslumo situacijos tyrimas, kuriuo siekiama įvertinti verslumo būklę nuo nacionalinių sprendimų iki gyventojų žinių šioje srityje, atskleisti verslumo pokyčių įtaką valstybės ekonominiam augimui, poveikį visuomenei, išanalizuoti verslumo skatinimo galimybes švietimo, mokslo, finansų, užimtumo bei kitomis priemonėmis, priežastis, trukdančias imtis nuosavo verslo. 

Lietuva bendradarbiaujant Vilniaus universitetui su Ekonomikos ir inovacijų ministerija vėl prisijungė prie GEM 2022 m. po beveik dešimties metų pertraukos. GEM Lietuva koordinuoja ir vykdo Vilniaus universiteto Verslo mokykla bendradarbiaudama su Inovacijų agentūra, o įgyvendinimą Lietuvoje ir Lietuvos narystę GEM pasaulio tyrime remia „Moody's Lietuva” bei Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Programa

Renginys bus tiesiogiai transliuojamas Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

 

 

 

 

Daugiau informacijos:

Švietimo ir mokslo komiteto biuro patarėja

Deimantė Žegunė, tel. (8 5) 209 6791, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2024-05-27 15:15
   Rūta Mensonaitė