Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas A. Lydeka dalyvauja Europos Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų konferencijos pirmininkų susitikime Vengrijoje

2024 m. liepos 29 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Liepos 28–29 d. Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Arminas Lydeka dalyvauja Europos Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų konferencijos (COSAC) pirmininkų susitikime Vengrijoje.

Susitikime aptariami Vengrijos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai prioritetai ir Vakarų Balkanų ir Rytų Europos Sąjungos plėtros ES plėtros tikslai. Pagrindiniu pirmininkavimo ES tarybai tikslu Vengrija laiko naująjį Europos konkurencingumo susitarimą. Vengrija prisidės prie technologiškai neutralios pramonės strategijos kūrimo ir inovacijų skatinimo, produktyvumo didinimo, siekiant ilgalaikio ekonominio augimo ir konkurencingumo. Bus siekiama sukurti lanksčią darbo rinką, kurioje ne tik kuriamos saugios darbo vietos, bet ir užtikrinamas didėjantis atlyginimas.

Vengrija laikosi nuomonės, kad plėtra yra viena sėkmingiausių ES politikų ir kad tokia ji išliktų, plėtros procesas turi remtis narystės siekiančių šalių reformomis ir būti subalansuotas. Taip pat konstatuoja, kad Vakarų Balkanų šalims, be kurių Bendrija nebus baigtinė, jau seniai žadama europinė perspektyva, o regiono integracija būtų naudinga ES ekonominiu, saugumo ir geopolitiniu aspektu. 

Lietuvai ES plėtra yra viena prioritetinių sričių, kuriai reikia išskirtinio dėmesio įgyvendinant naująją ES strateginę darbotvarkę. Privalu išlaikyti gyvybingą plėtros procesą ir jo principus: nuopelnais grįsta pažanga, prioritetas su teisine valstybes susijusioms reformoms, ES vertybių ir politikos (BUSP pozicijų ir sankcijų) laikymasis, pozityvi viešoji komunikacija apie ES. 

Arminas Lydeka COSAC Pirmininkų susitikime pabrėžė pristatyto laiško, kuriuo Vokietijos, Suomijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Liuksemburgo, Lenkijos Europos reikalų komitetų pirmininkai kreipėsi į Vengriją, pirmininkaujančią Europos Sąjungos Tarybai, pastebėdami, kad pirmosios trys pirmininkavimo savaitės kelia susirūpinimą, nes Vengrija nepaiso pagrindinių šios institucijos veikimo principų, svarbą. Vengrijos premjero V. Orbano vizitai Maskvoje ir Pekine sukėlė pasipiktinimą nes V. Orbanas neturi įgaliojimų kalbėti ar derėtis su Rusija ES vardu pirmininkavimo ES Tarybai  metu. Vengrijos Ministras Pirmininkas nuolat silpnina Europos Sąjungos poziciją karo Ukrainoje klausimu. O pirmininkavimas Europos Sąjungos Tarybai turi būti konstruktyvus ir vykdomas gerbiant Europos sutartis. 

Lietuva tikisi, kad Vengrija pirmininkaus nešališkai ir užtikrins ES politikų tęstinumą, kuris būtinas Rusijai vykdant karą prieš Ukrainą, keičiantis ES instituciniam ciklui, ES patiriant ekonominį spaudimą.

 

Į COSAC konferenciją susirenka komitetų, atsakingų už Europos reikalus ES valstybėse narėse ir Europos Parlamente, atstovai. COSAC pirmininkų susitikimo tikslas yra parengti COSAC plenarinį posėdį. Taip pat pirmininkai aptaria aktualias ES politikos temas atsižvelgdami į pirmininkaujančios šalies prioritetus, nagrinėja klausimus, susijusius su nacionalinių parlamentų dalyvavimu ES reikaluose.

Vengrija pirmininkauja ES Tarybai 2024 m. liepos 1–gruodžio 30 d. Vengrija yra išskyrusi šešis pirmininkavimo prioritetus: 1) naujasis Europos konkurencingumo susitarimas; 2) Europos gynybos politikos stiprinimas; 3) nuosekli ir nuopelnais grindžiama plėtros politika; 4) nelegalios migracijos priežasčių šalinimas; 5) ateities sanglaudos politikos formavimas; 6) į ūkininką orientuota ES žemės ūkio politika; 7) demografinių iššūkių sprendimas.

 

Daugiau informacijos: 

Europos reikalų komiteto biuro patarėja

Dovilė Paužaitė-Šliachtovič, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2024-07-30 13:47
   Valdas Sinkevičius