Seimo Pirmininko pavaduotojas Andrius Mazuronis dalyvauja Beniliukso Parlamento konferencijoje
2024 m. spalio 25 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai)
Šiandien, spalio 25 dieną, Seimo Pirmininko pavaduotojas Andrius Mazuronis dalyvauja Beniliukso Parlamento konferencijoje „Prisitaikymas prie klimato kaitos, energetikos pertvarka ir novatoriški projektai“ Ostendėje, Belgijoje.
Diskusijos dėl regiono požiūrio į atsinaujinančiųjų išteklių energijos projektus Baltijos valstybėse apima energetinį saugumą ir nepriklausomybę, regioninį bendradarbiavimą ir rinkos integraciją, infrastruktūros plėtrą, investicijas ir finansavimą, poveikį aplinkai ir socialinį poveikį, taip pat politikos priemonių ir reguliavimo sistemas. Taip pabrėžiama koordinuoto ir strateginio regioninio požiūrio svarba, siekiant sėkmingai plėtoti ir įgyvendinti atsinaujinančiosios energijos projektus ir prisidėti prie jų energetinės nepriklausomybės, saugumo ir tvarumo tikslų įgyvendinimo. Kaip sako Seimo Pirmininko pavaduotojas Andrius Mazuronis: „Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą, Baltijos valstybės ėmėsi kuo greičiau pertvarkyti savo energetikos sektorius ir sparčiau įgyvendinti energijos tiekimo diversifikavimo planus. Anksčiau buvusios vienos iš pažeidžiamiausių dėl energiją kaip ginklą naudojančios Rusijos, Baltijos valstybės dabar yra jau beveik apsisaugojusios nuo energetinių grėsmių. Tarpvalstybinė infrastruktūra ir bendradarbiavimas tebėra Baltijos valstybių regioninės energetikos politikos pagrindas. Baltijos regione toliau gerinamos pagrindinės dujų ir elektros tinklų jungtys, taip palaipsniui mažinant dujų ir elektros perdavimo kliūtis prie valstybių ir regiono sienų. Baltijos valstybės taip pat toliau spartina Baltijos šalių elektros energijos tinklo sinchronizavimą su kontinentinės Europos tinklu, kuris padės stiprinti energetinį saugumą ir palengvins desinchronizaciją nuo Rusijos“, - sako Seimo Pirmininko pavaduotojas.
Anot A. Mazuronio, Baltijos valstybėms netrukus teks atlikti rimtą užduotį – suderinti savo požiūrius į atsinaujinančiąją energiją. Atsinaujinantieji energijos ištekliai yra energetikos sistemos ateitis, todėl svarbu suprasti, kaip pakeisti energijos šaltinių derinį, integruojant atsinaujinančiuosius energijos išteklius taip, kad šie veiktų visu pajėgumu ir nesukeltų kainų svyravimo. Vieningas Baltijos valstybių požiūris, paremtas aiškiais planais, yra ne tik galimybė, bet ir būtinybė, nes tai padėtų sukurti stipresnę rinką įrangos gamintojams, pritrauktų investicijų ir net padėtų paspartinti plėtrą.
„Baltijos valstybių energetinė nepriklausomybė ateityje priklauso nuo atsinaujinančiųjų energijos išteklių plėtros, ypač nuo jūros vėjo energijos projektų, kuriems reikalingos jungtys tarp Baltijos valstybių, taip pat su Skandinavijos ir Vidurio Europos šalimis. Atrodo, kad Baltijos valstybių bendradarbiavimas plėtojant vėjo energijos gamybą, ypač jūros vėjo jėgainių parkus, pagerėjo, tačiau būtina tobulinti trišalį bendradarbiavimą. Šiuo bendradarbiavimu siekti didinti regiono energetinį saugumą, mažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro ir prisidėti prie klimato srities tikslų įgyvendinimo“, – teigia Seimo Pirmininko pavaduotojas.
Parengė:
Renata Godfrey
Seimo kanceliarijos
Tarptautinių ryšių skyriaus patarėja
Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje sekretorė
Tel. (8 5) 209 6224, mob. 8 620 75 095
El. p. [email protected]
Agnė Radžiūtė