Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo TTK pirmininkė I. Haase: „EŽTT sprendimai dėl Rusijos agresijos – svarus teisinis indėlis į istoriją, svarbus ne tik Ukrainai, visai tarptautinei teisininkų bendruomenei bet ir visiems Europos žmonėms“

2024 m. spalio 25 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Šiandien, spalio 25 d., Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininkė Irena Haase susitiko su Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) delegacija – EŽTT vicepirmininku Arnfinu Bordsenu (Arnfinn Bårdsen), EŽTT teisėjais Mykola Gnatovskiu (Mykola Gnatovskyy),  Artūru Kuču (Artūrs Kučs), Gediminu Sagačiu ir EŽTT kancleriu Hasanu Bakirčiu (Hasan Bakirci). Kartu su EŽTT delegacija susitikime dalyvavo  Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėjas Stasys Šedbaras, Mykolo Romerio universiteto Teisės mokyklos profesorė Toma Birmontienė ir Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo vyresnioji patarėja Karolina Bubnytė-Širmenė.

Sveikindama atvykusius svečius I. Haase pažymėjo, kad itin malonu susitikti tokiu svarbiu metu, ypač Lietuvai svarbią dieną, kai minime pagrindinio mūsų šalies įstatymo Lietuvos Respublikos Konstitucijos – dieną, taip pat turime garbę pirmininkauti Europos Tarybos Ministrų komitetui. TTK pirmininkė pažymėjo, kad pagarba žmogaus teisėms ir laisvėms yra neatskiriama demokratinės teisinės valstybės dalis, o Lietuvos Respublikos Konstitucijoje prigimtinis žmogaus teisių ir laisvių pobūdis laikomas amžinąja, jokiomis aplinkybėmis nepaneigiama vertybe.

 

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Ilona Šilenkova) (1).jpg

 

Lietuva jau antrąjį kartą pirmininkauja Europos Tarybai. Šio pirmininkavimo metu, visiškai priešingai nei pirmojo, kai Lietuva prisidedant Europos Tarybai kūrė demokratines institucijas, tapo tarptautinių organizacijų nare, diegė teisės viršenybės principu pagrįstą aplinką, o demokratiniai procesai teikė taikos ir visokeriopos pagarbos žmogaus teisėms ir laisvėms Europoje viziją, susiduriama su visiškai pasikeitusia tarptautine tvarka ir geopolitine situacija dėl Rusijos karo Ukrainoje. Rusija, pradėjusi ir iki šiol tęsdama karinę agresiją ir toliau vykdydama baisius karo nusikaltimus prieš suverenią Ukrainą ir jos žmones, brutaliai pažeidžia visas laisvesdemokratija ir žmogaus teisėmis pagrįstas tarptautines normas, o Ukrainos žmonių, kartu ir vaikų bei moterų, kančios sukrečia. Todėl, kaip I. Haase pažymėjo, mūsų pagrindinis įsipareigojimas yra stiprinti paramą su agresoriumi kovojančiai Ukrainos tautai, visokeriopai ją remti ir užtikrinti, kad už tai atsakingi asmenys bus patraukti atsakomybėn. 

EŽTT vicepirmininkas A. Bordsenas, dėkodamas už priėmimą ir sveikindamas su Lietuvos Respublikos Konstitucijos diena pabrėžė, kad Lietuvos susirūpinimas dėl geopolitinės situacijos yra suprantamas, o atsakomybės klausimas, kuris yra itin daugiasluoksnis bei apima ir asmeninę atsakomybę už Ukrainoje vykdomus žiaurius nusikaltimus, yra ypač svarbus. Rusija 2022 metais buvo pašalinta iš Europos Tarybos, tačiau pagal tarptautinę teisę ji lieka atsakinga už Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių konvencijos nesilaikymą ir pažeidimus iki jos pašalinimo momento. A. Bordsenas pažymėjo, kad nors Rusijos Federacijos valdžios institucijos yra pasirinkusios nebendradarbiavimo su EŽTT strategiją, tai ne tik nestabdo šio teismo, nagrinėjančio bylas prieš Rusiją, veiksmų, bet ir pati EŽTT nustatyta atsakomybė niekur neišnyksta. 

TTK pirmininkė I. Haase, dėkodama susitikimo dalyviams pažymėjo, kad Rusijos vykdoma plataus masto agresija yra agresija ne tik prieš Ukrainą, bet ir prieš visą tarptautinę tvarką, o EŽTT sprendimai dėl Rusijos agresijos tai svarus teisinis indėlis į istoriją, svarbus ne tik Ukrainai, visai tarptautinei teisininkų bendruomenei, bet ir visiems Europos žmonėms ir ateities kartoms.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Ilona Šilenkova) (2).jpg
Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Ilona Šilenkova)

Parengė

Teisės ir teisėtvarkos komiteto biuro patarėja 

Rita Varanauskienė, tel. (8 5) 239 6748 

 

   Naujausi pakeitimai - 2024-10-25 15:44
   Agnė Radžiūtė