Seimas pritarė siūlymui pridėtinės vertės mokesčiu neapmokestinti gaunamos karinės paramos
2024 m. gruodžio 12 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai)
Seimas pritarė siūlymui, kad Krašto apsaugos sistemos įstaigų ir Vidaus reikalų ministerijos pavaldume esančių biudžetinių įstaigų iš užsienio šalių partnerių gaunama parama ginkluote, amunicija, kita karinės paskirties, kriminalistiniams tyrimams skirta įranga, su gaunamų prekių naudojimu susiję paslaugos (mokymai), naudojami teisės aktuose nustatytoms ir viešąjį interesą atitinkančioms valstybės įstaigų funkcijoms nacionalinio saugumo ir gynybos, teisėtvarkos ir nusikalstamumo prevencijos srityse vykdyti, nebūtų apmokestinti pridėtinės vertės mokesčiu.
„Ne vieną kartą jau Lietuvos kariuomenė, susitarusi su NATO sąjungininkais, gauna tam tikras ginkluotės sistemas, kurios yra būtinai tikrai reikalingos šiuo laikotarpiu, ypač dabartinėje geopolitinėje situacijoje, ir vietoj to, kad mūsų sąjungininkai mums juos kaip labdarą dovanoja, duoda, kad sustiprėtume, pagal galiojančius mūsų įstatymus ta gauta įranga yra apmokestinama. Nėra tame logikos ir aš manyčiau, kad tikrai reikėtų palaikyti pakeitimus, kad tokiu būdu gaunama karinė technika, ginkluotė nebūtų apmokestinama“, – sakė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Arvydas Pocius.
Įstatyme įtvirtinta, kad valstybės biudžetinės įstaigos kaip paramą gautus ribotai apyvartoje esančius daiktus gali naudoti šio įstatymo 3 straipsnio 3 dalyje nurodytai veiklai nacionalinio saugumo ir gynybos, teisėtvarkos ir nusikalstamumo prevencijos srityse vykdyti.
Labdaros ir paramos įstatymo pakeitimams (projektas Nr. XIVP-4060(2) vieningai pritarė 80 balsavime dalyvavusių Seimo narių.
Šiuo metu galiojančio įstatymo 3 straipsnio 3 dalyje nustatyta: „Visuomenei naudingais tikslais šiame įstatyme laikoma veikla tarptautinio bendradarbiavimo, žmogaus teisių apsaugos, mažumų integracijos, kultūros, religinių ir etinių vertybių puoselėjimo, švietimo, mokslo ir profesinio tobulinimo, neformaliojo ir pilietinio ugdymo, sporto, socialinės apsaugos ir darbo, sveikatos priežiūros, nacionalinio saugumo ir gynybos, teisėtvarkos, nusikalstamumo prevencijos, gyvenamosios aplinkos pritaikymo ir būsto plėtros, autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos, aplinkos apsaugos ir kitose visuomenei naudingomis ir nesavanaudiškomis pripažįstamose srityse.“
Parengė
Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro vyriausioji specialistė
Saulė Eglė Trembo
Tel. (0 5) 209 6203, el. p. [email protected]
Eglė Saulė Trembo