Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo Ekonomikos komitetas apsvarstė 2025 m. Komisijos darbo programą „Bendromis pastangomis siekti drąsesnės, paprastesnės ir spartesnės Sąjungos“ ir išskyrė 19 prioritetinių iniciatyvų

2025 m. kovo 19 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienos ● Seimo nuotraukos ● Seimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Seimo Ekonomikos komitetas posėdyje apsvarstė 2025 m. Europos Komisijos (EK) darbo programą. Pagrindinis pirmosios šios kadencijos Europos Komisijos darbo programos, pateiktos 2025 m. vasario 11 d., tikslas – bendromis pastangomis siekti drąsesnės, paprastesnės ir spartesnės Sąjungos. 

Komisijos programą pristatė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Ekonomikos valdysenos pareigūnė Lina Vatėnaitė. Pristatyme EK pareigūnė įvardino 2024–2029 m. politines gaires (klestėjimas ir konkurencingumas; gynyba ir saugumas; žmonės, visuomenė ir socialinis modelis; apsirūpinimas maistu, vanduo ir gamta; demokratija ir vertybės; globali Europa; įgyvendinimas ir pasirengimas ateičiai) ir detaliau aptarė konkrečias suplanuotas EK iniciatyvas pagal Seimo Ekonomikos komiteto kompetencijų sritis. L. Vatėnaitė akcentavo, kad programoje numatyta 51 nauja iniciatyva, iš kurių 18 – teisėkūros, ir atsakė į komiteto narių klausimus.

Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Saulius Bucevičius pabrėžė, kad konkurencingumo didinimas, saugumo stiprinimas ir ekonominio atsparumo ir savarankiškumo didinimas yra svarbiausi iššūkiai šiandienos geopolitinių iššūkių kontekste. Seimo narys pabrėžė, kad Seimo Ekonomikos komitetas pasirengęs aktyviai darbuotis ne tik priimant nacionalinius teisės aktus, bet ir aktyviai dalyvauti europinių teisės aktų nagrinėjimo ir svarstymo procese. S. Bucevičius taip pat pažymėjo, kad Ekonomikos komitetas, atsižvelgdamas į 2025 m. Lietuvai aktualiausių ES darbotvarkės klausimų sąvadą, taip pat į Ekonomikos komiteto veiklos sritis, prioritetinėmis įvardino net 19 labai aktualių ir aktualių iniciatyvų (iš 46 iniciatyvų, esančių 2025 m. Lietuvai aktualiausių ES darbotvarkės klausimų sąvade). Komitetas pagal kompetenciją išskirtų aktualiausių Europos Komisijos iniciatyvų svarstymui paskyrė komiteto narius, kurie bus atsakingi už dalyvavimą rengiant ir derinant Lietuvos pozicijas išskirtoms iniciatyvoms.

 

 Seimo statuto 1804 straipsnyje „Prioritetų nustatymas“ nustatyta, kad Seime gauta Europos Komisijos metinė darbo programa registruojama Europos reikalų komitete ir perduodama Seimo komitetams. Seimo specializuoti komitetai ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo perdavimo pagal kompetenciją apsvarsto Europos Komisijos metinę darbo programą ir pateikia Europos reikalų komitetui ir Užsienio reikalų komitetui savo motyvuotas išvadas dėl šioje programoje numatytų pasiūlymų aktualumo Lietuvai.

Europos reikalų komitetas ir Užsienio reikalų komitetas, gavę specializuotų komitetų išvadas, bendrame posėdyje jas apibendrina ir bendrą išvadą perduoda Vyriausybei, specializuotiems komitetams, Seimo nuolatiniam atstovui Europos Sąjungoje ir Europos Sąjungos institucijoms.

 

 

Daugiau informacijos: 

Seimo Ekonomikos komiteto biuro patarėja

Rasa Ona Duburaitė, tel. (0 5) 209 6756

   Naujausi pakeitimai - 2025-03-19 14:35
   Agnė Radžiūtė