Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Pristatyti projektai dėl galimo JK išstojimo iš ES be susitarimo

2019 m. kovo 26 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimas pradėjo svarstyti užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus pristatytas Valstybinio socialinio draudimo, Sveikatos draudimo, Pelno mokesčio įstatymų ir kitų lydimųjų teisės aktų pakeitimus (projektai Nr. XIIIP-3295, Nr. XIIIP-3296, Nr. XIIIP-3297), kurie parengti siekiant reglamentuoti Jungtinės Karalystės (JK) ir Lietuvos piliečių teisinę padėtį po JK išstojimo iš ES dienos be susitarimo. Jei JK išstos iš ES, jos piliečiai, šiuo metu esantys ES piliečiai, taps trečiosios šalies piliečiais.

Teikiamomis pataisomis siūloma nustatyti, kad asmenys, kurie iki JK išstojimo iš ES dienos buvo komandiruoti iš šios valstybės į Lietuvos Respubliką ir kuriems buvo nustatyta JK taikytina teisė, išlaikytų savo statusą iki nustatyto komandiravimo termino pabaigos.

Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimais siekiama JK piliečiams, kurie iki šios šalies išstojimo iš ES datos buvo įgiję teisę gyventi Lietuvoje, sudaryti kiek įmanoma palankesnes sąlygas Lietuvoje gauti PSD apsaugą, o Lietuvos gyventojams, studijuojantiems JK aukštosiose mokyklose, pereinamuoju laikotarpiu užtikrinti PSD valstybės lėšomis.

Reglamentuojamų profesinių kvalifikacijų pripažinimo įstatymo projekte siūloma ne vėliau kaip per vienus metus nuo išstojimo dienos („Brexit“) JK įgytoms reglamentuojamoms profesinėms kvalifikacijoms, kurioms nustatyti būtiniausi rengimo reikalavimai (gydytojams, odontologams, bendrosios praktikos slaugytojams, akušeriams, vaistininkams, veterinarijos gydytojams, architektams), ir po „Brexit“ taikyti automatinio pripažinimo principą. JK įgytos profesinės kvalifikacijos nuo išstojimo iš ES dienos pagal ES teisę bus laikomos trečiosios šalies profesinėmis kvalifikacijomis.

Pereinamuoju dvejų metų laikotarpiu taip pat būtų tęsiamas Pelno mokesčio, Gyventojų pajamų mokesčio, Rinkliavų, Labdaros ir paramos, Buhalterinės apskaitos įstatymo nuostatų taikymas Jungtinei Karalystei tokia pačia apimtimi, kaip ir ES valstybėms narėms.

Naujas Mokslo ir studijų įstatymo reglamentavimas padėtų pasirengti JK išstojimui iš ES bei užtikrintų vienodas sąlygas Jungtinės Karalystės piliečiams ir Europos Sąjungos piliečiams dėl valstybės finansuojamų studijų, studijų kainos kompensavimo bei paramos skyrimo studentams.

Seimui pritarus projektams po pateikimo, toliau jie bus svarstomi Seimo komitetuose. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti balandžio 9 d.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausiasis specialistas

Rimas Rudaitis

Tel. (8 5)  239 6132, el. p. [email protected]

       Naujausi pakeitimai - 2019-03-26 16:03
       Rimas Rudaitis