Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Valstybės Nepriklausomybės stipendijos skyrimo komisija

2014 m. Valstybės Nepriklausomybės stipendijos laureatė dr. Laima Bucevičiūtė

 

 Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

 

 

2014 m. Valstybės Nepriklausomybės stipendijos laureatė dr. Laima Bucevičiūtė

2014 metų Valstybės Nepriklausomybės stipendijos laureatė dr. Laima Bucevičiūtė 2000–2006 metais studijavo istoriją Vytauto Didžiojo universitete. Pirmieji jos tyrimai susiję su istorine geografija ir kartografija. 2006–2010 metais L. Bucevičiūtė studijavo jungtinėje Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ir Lietuvos istorijos instituto doktorantūroje, kartu dirbo VDU bibliotekoje ir Humanitarinių mokslų fakulteto Istorijos katedros asistente. 2010 m. spalio 7 d. L. Bucevičiūtė sėkmingai apgynė daktaro disertaciją tema „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XV–XVI a.: valstybės erdvės ir jos sienų samprata“. Nuo 2010 m. dr. Laima Bucevičiūtė yra VDU Humanitarinių mokslų fakulteto Istorijos katedros lektorė, VDU bibliotekos Rankraščių ir specialiųjų kolekcijų sektoriaus vedėja.

Už akademinius pasiekimus L. Bucevičiūtė buvo skatinama stipendijomis. 2006 m. apdovanota Stefanijos ir Mečislovo Leškių vardine stipendija, doktorantūros studijų metais gavo Lietuvos valstybinio studijų ir mokslo fondo stipendiją. Apgynusi daktaro disertaciją, 2011 m. tapo VDU Aktyvių doktorantų ir jaunųjų mokslininkų konkurso laureate.

Istorikės mokslinės veiklos bagažą sudaro keturiolika mokslinių straipsnių, recenzijų, mokslo apžvalgų, 2005–2013 m. laikotarpiu paskelbtų recenzuojamuose periodiniuose ir tęstiniuose mokslo leidiniuose. Tuo laikotarpiu L. Bucevičiūtė dalyvavo ir pranešimus skaitė septyniose mokslinėse konferencijose, iš jų keturiose – tarptautinėse. Mokslininkė aktyviai dirba istorinės geografijos ir kartografijos srityse. Keletui mokslinių tekstų ji yra parengusi 14 žemėlapių publikacijų.

Stipendijos laureatė įsitraukusi ir į istorijos mokslo populiarinimo veiklą. 2007 m. ji tapo Kauno mokslo festivalio „Pamatyk kitaip“ istorijos sekcijos rengėja ir vykdytoja, kasmet visuomenę populiariai supažindinanti su istorijos mokslo įdomybėmis.

Valstybės Nepriklausomybės stipendijos skyrimo komisijai pateiktame projekte laureatė siekė parengti monografiją „Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė XV–XVI a.: valstybės erdvės ir jos sienų samprata“. Projekto paraiškoje L. Bucevičiūtė pažymėjo, kad „pasirinkimas analizuoti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sienų ir erdvės pokyčius XV–XVI a. yra inovatyvus ir reikšmingas dėl daugelio priežasčių. Tyrimo objektas – Lietuvos valstybės sienų, teritorijų ir erdvės samprata, kompleksinė tiriamo objekto analizė – ne tik realiai egzistavusių sienų rekonstrukcija, bet ir mentalinis valstybės erdvės ir jos sienų suvokimo pereinamuoju laikotarpiu iš Vėlyvųjų viduramžių į Naujuosius laikus tyrimas – leidžia pagrįstai manyti, kad toks darbas yra aktualus, atliekamas laiku ir prisideda prie Lietuvos valstybingumo stiprinimo“.

2014 m. Valstybės Nepriklausomybės stipendijos laureatę dr. Laimą Bucevičiūtę komisijai rekomendavo Vytauto Didžiojo universiteto prof. dr. Zigmantas Kiaupa ir doc. dr. Edmundas Rimša (Lietuvos istorijos institutas).

2014 metų Valstybės Nepriklausomybės stipendija buvo įteikta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną – kovo 11-ąją – Lietuvos Respublikos Seime Konstitucijos salėje.

       Naujausi pakeitimai - 2017-11-20 09:43
       Jolita Krumplytė-Oženko