Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario M. Majausko pranešimas: „Už narkotikų siuntimąsi internetu bausmė turi būti adekvati nusikaltimui“

2019 m. sausio 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Mykolas Majauskas įregistravo Baudžiamojo kodekso (BK) 199 str. pakeitimo įstatymo projektą, kuriuo siūlo diferencijuoti narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabandos bausmes, priklausomai nuo atitinkamos medžiagos kiekio.

Šiuo metu susiduriama su paradoksalia situacija, kuomet identiškas, asmeniniam naudojimui įgyjamos narkotinės medžiagos kiekis užtraukia kardinaliai skirtingą atsakomybę, priklausomai nuo to, ar jis buvo įsigytas iš narkotikų prekeivių vietoje, ar užsisakant internetu ir gaunant ją paštu iš užsienio. Remiantis BK, visa narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabanda, neatsižvelgiant nei į gabenamos medžiagos pavojingumą, nei į jos kiekį, nei į jos gabenimo aplinkybes, yra traktuotina kaip sunkus nusikaltimas, už kurį gresia realus laisvės atėmimas nuo 3 iki 10 metų be bausmės atidėjimo ar atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės esant laidavimui.

Parlamentaras M. Majauskas siūlo pakeisti BK 199 straipsnio 2-ąją ir 4-ąją dalis, diferencijuojant narkotinių medžiagų kontrabandą priklausomai nuo kiekio: sunkiu nusikaltimu būtų laikomas didelio ar labai didelio kiekio narkotinių medžiagų gabenimas per valstybės sieną. Mažesnio kiekio gabenimas ar siuntimasis internetu būtų reglamentuojamas to paties straipsnio 2-ąja dalimi, kuri leistų šias veikas traktuoti kaip apysunkius nusikaltimus.

„Muitinės departamento duomenimis, narkotikų kontrabandos skaičiai per metus išaugo net 30 proc. Absoliuti dauguma atvejų – smulkaus kiekio siuntimasis internetu asmeniniam naudojimui, niekada neteistų jaunų žmonių. Tuo metu Baudžiamasis kodeksas nediferencijuoja atsakomybės pagal kontrabandos kiekį ir visais atvejais numato realų laisvės atėmimą nuo trejų iki dešimties metų. Tokia bausmė buvo nustatyta ir skiriama už stambių kiekių narkotikų pervežimą per sieną su tikslu platinti, kai dar nebuvo nedidelio kiekio siuntimosi internetu reiškinio. Šiandien tai sukelia neadekvačias pasekmes paslydusiems jauniems žmonės, apsunkina sunkiai sergančių žmonių gyvenimus ir apkrauna nereikalingu darbu teisėsaugos pareigūnus, kurie negali koncentruotis į sisteminius, organizuotus nusikaltimus“, – teigė M. Majauskas.

Seimo narys kartu atkreipė dėmesį į paradoksalią bausmių sistemą ir absurdiškas situacijas, į kurias patenka net onkologinėmis ligomis sergantys asmenys.

„Paradoksalu, kad už beveik pusės kilogramo kanapių įsigijimą gatvėje gali būti skirta bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Tuo metu už smulkaus kiekio kanapių aliejaus medicininiams tikslams ar suktinės atsisiuntimą internetu gresia reali laisvės atėmimo bausmė iki 10-ies metų. Tai skandina kartais ir taip nelengvus žmonių gyvenimus – apriboja galimybes įgyti norimą išsilavinimą, gauti reikiamą darbą, planuoti ateitį valstybės tarnyboje ar tiesiog aplankyti kitas šalis. Bausmė už nedidelio kiekio narkotikų įsigijimą asmeniniam vartojimui internetu turėtų būti artima bausmei numatytai už tokio paties kiekio įsigijimą gatvėje. Tai padėtų ne tik apsaugoti paslydusius nuo neadekvačios baudžiamosios sankcijos, bet ir sutaupytų daug laiko ir pinigų visai teisėsaugos sistemai. Teismai galėtų taikyti baudžiamąjį įsakymą ir tokias bylas išnagrinėti per septynias dienas, nekviečiant proceso dalyvių. Ypatingais atvejais, tarkime sergant onkologine liga ir siunčiantis kanapių aliejų medicininiais tikslais, būtų sudaryta galimybė teismams atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą ar bausmės vykdymą atidėti“, – pažymėjo M. Majauskas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Mykolas Majauskas

Tel. (8 5) 239 6959

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-01-15 08:51
   Monika Kutkaitytė