Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio kalba virtualios 29-osios Baltijos jūros parlamentinės konferencijos atidaryme

2020 m. rugpjūčio 24 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Gerbiamieji Baltijos jūros parlamentinės konferencijos dalyviai, Europos Komisare, kolegos parlamentarai,

Džiaugiuosi galėdamas kreiptis į Jus atidarant 29-ąją Baltijos jūros parlamentinę konferenciją. Ši konferencija išskirtinė – pirmą kartą šiame formate susitinkame ne tiesiogiai, o nuotoliniu būdu. Tačiau, nors negaliu paspausti Jums rankų Vilniuje, tikiu, kad šis – nuotolinis – susitikimas bus turtingas ne mažiau turiningomis ir prasmingos diskusijomis.

COVID-19 pandemija kelia didelius iššūkius parlamentams. Su ypatingu iššūkiu susiduria ir nepaprastai svarbus tarpparlamentinis bendradarbiavimas. Tačiau ypač dabar būtina kuo intensyviau palaikyti parlamentų ir vyriausybių bendradarbiavimą. Ypač dabar turime užtikrinti, kad žmonių išrinktieji atstovai ir toliau glaudžiai bendradarbiautų ir išlaikytų pasitikėjimo dvasią, duotų reikiamą impulsą būsimiems veiksmams.

Šių metų Baltijos jūros parlamentinėje konferencijoje bus aptartas saugus ir sėkmingas Baltijos jūros regiono bendradarbiavimas ir vystymasis, siekiant įveikti COVID-19 pandemiją ir jos pasekmes. Aplinkos, jūrų ir vandenynų išsaugojimas ateities kartoms, migracija ir integracija, tarpusavio keitimasis informacija, geriausia patirtimi grindžiamų bendrų sprendimų paieška – klausimai, kurie mus vienija. Diskusijos šiomis temomis pirmiausia mus veda į geresnį tarpusavio supratimą, o per tai galime kurti saugesnį, stabilesnį ir klestintį Baltijos jūros regioną. Norėčiau dar pabrėžti, į Baltijos jūrą įtekančių upių baseinų svarbą Baltijos jūros regionui. Pirmiausia turėčiau omenyje Nemuno ir Dauguvos upių baseinus. Jie tęsiasi ir Baltarusijos teritorijoje, dėl to esu įsitikinęs, kad šios šalies įtraukimas į svarbias diskusijas mūsų regiono klausimais yra labai svarbus.

Atsižvelgiant į situaciją Baltarusijoje, būtina pabrėžti skubų poreikį ir lūkestį, kad visos Baltijos jūros regiono valstybės ir toliau dėtų visas pastangas, siekdamos užtikrinti, kad Baltijos jūros regionas išliktų taikios ir glaudžios kaimynystės, taip pat intensyvaus bendradarbiavimo regionu. Šiandien mūsų bendradarbiavimo pagrindas – demokratinės vertybės, teisės viršenybė, žmogaus teisės ir lygios galimybės visiems – yra ypač svarbus. Turime dėti visas pastangas, jog Baltijos jūros regionas ir toliau būtų taikių ir artimų kaimynystės ir intensyvaus bendradarbiavimo ryšių regionas. Tam turime išnaudoti visas parlamentinio, vyriausybinio, socialinio bendradarbiavimo ir demokratinio dialogo teikiamas galimybes.

Baltijos jūros parlamentinėje konferencijoje priimami sprendimai susiję su lūkesčiais priartinti mūsų regioną prie geresnės ateities. Tikiu, kad ši konferencija suteiks galimybę susipažinti su naujais kitų šalių parlamentų nariais, ministrais ir ekspertais. Tikiu, kad mes visi – parlamentai, parlamentinės organizacijos, Baltijos jūros valstybių taryba ir visos vyriausybės bei partneriai – savo idėjomis, įsipareigojimu, bendradarbiavimu ir draugyste toliau plėtosime unikalų Baltijos jūros regioną.

   Naujausi pakeitimai - 2020-08-24 11:42
   Eglė Saulė Trembo