Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Lino Jonausko pranešimas: parlamentaras imasi verslinės žvejybos Kuršių mariose uždraudimo

2020 m. lapkričio 13 d. pranešimas žiniasklaidai

 

       Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narys Linas Jonauskas, vos davęs Seimo nario priesaiką, pateikė registruoti Žuvininkystės įstatymo pataisas, kuriomis siūlo uždrausti verslinę žvejybą Kuršių mariose, o taip pat įstatymu įtvirtinti verslinės žvejybos draudimą vidaus vandenyse.

       „Iki šiol verslinė žvejybos draudimas buvo įtvirtintas ne įstatymuose, o ministro įsakyme. Žinant tai, kaip lengvai besikeičiantys ministrai gali keisti savo įsakymus, siūlau Žuvininkystės įstatyme įtvirtinti verslinės žvejybos draudimą vidaus vandenyse. Tarp jų – ir Kuršių mariose. Šiandien jos ypač kenčia dėl verslinės žvejybos. Kuršių mariose žuvies ištekliai greitu metu pasieks kritinę ribą. Apie prastą žuvų išteklių būklę tyrimo rezultatus yra pateikęs ir Gamtos tyrimų centras.  Negalime sau leisti nieko nedaryti“, – sakė L. Jonauskas.

       Parlamentaras teigia, kad, uždraudus verslinę žvejybą Kauno mariose, žuvų kiekis per penkerius metus padaugėjo beveik 4 kartus. Tokio efekto jis tikisi ir uždraudus verslinę žvejybą Kuršių mariose, taip pat valstybiniuose vidaus vandenų telkiniuose uždraudus vis dar vykstančią specializuotąją seliavų, upinių nėgių, migruojančių ungurių žvejybą ir žvejybą žuvų gaudyklėmis.

       Pasak jo, verslinės žvejybos draudimas vidaus vandenyse turės ne tik teigiamą poveikį žuvų ištekliams, bet ir rekreacijai.

       „Nors versline žvejyba užsiimančios įmonės turės persiorientuoti ir imtis tvaresnio verslo,  turizmo, apgyvendinimo sektorius, kuris aptarnautų žvejus mėgėjus, galėtų sulaukti didelio teigiamo efekto, atsirastų daugiau galimybių jo plėtrai. Tikėtina, kad atsikūrus žuvų ištekliams, populiarės mėgėjiška žvejyba, kuri yra daug tvaresnė ir valstybės biudžetą papildo didesnėmis pajamomis, nei jos gaunamos iš verslinės žvejybos. Žvejai mėgėjai kiekvienais metais, pirkdami žvejo bilietus, valstybei sumoka apie 1,7 mln. eurų. Tuo tarpu žvejų verslininkų pelnas per metus siekia tik 120 000 eurų. Kuršių mariose žvejojančių verslininkų valstybei sumokėta suma per metus siekia 221 000 Eur. Ne žvejai verslininkai, o žvejai mėgėjų kuria pridėtinę vertę valstybei“, – teigė L. Jonauskas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Linas Jonauskas

El. p. [email protected]

Mob. 8 636 60 009

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-11-13 14:29
   Monika Kutkaitytė