Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Lauryno Kasčiūno pranešimas: parlamentaras kreipiasi į atsakingas institucijas dėl Kinijos interesų Lietuvos oro uostuose

2020 m. gruodžio 4 d. pranešimas žiniasklaidai

 

       Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisiją, Susisiekimo ministeriją ir Valstybės saugumo departamentą, prašydamas įvertinti Kinijos valstybės valdomos įmonės dalyvavimą VĮ „Lietuvos oro uostai“ paskelbtame viešajame pirkime. Pagal informaciją, gautą iš Lietuvoje išrinktų Europos Parlamento narių, Kinijos valstybės valdoma kompanija „Nuctech“ dalyvauja konkurse dėl aviacijos saugumo įrangos tiekimo Lietuvos oro uostams.

       Anot L. Kasčiūno, „Nuctech“ rentgeno patikros įranga oro uostuose gali kaupti duomenis apie keleivius ir bagažą, kurie pagal Kinijos įstatymus būtų prieinami Kinijos žvalgybos ir saugumo tarnyboms.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

       „Rašte atkreipiau atsakingų institucijų dėmesį į tai, kad Kinijos valstybės valdomai „Nuctech“ kompanijai iki 2008 m. vadovavo buvusio Kinijos komunistų partijos generalinio sekretoriaus sūnus. Pasaulio žiniasklaidoje yra daug pranešimų apie „Nuctech“ korupcinius sandorius siekiant įsitvirtinti įvairių valstybių strateginiuose objektuose, tokiuose kaip oro uostai ir muitinės patikros punktai. Todėl paprašiau išnagrinėti ir įvertinti viešai skelbiamą informaciją apie minėtą tiekėją sprendžiant dėl jo patikimumo nacionalinio saugumo požiūriu“, – teigia L. Kasčiūnas.

       Pasak žiniasklaidos pranešimų, 2009 m. kompanijos „Nuctech“ atstovai buvo kaltinami Namibijos pareigūnų papirkimu, kad laimėtų daugiamilijoninį rentgeno kontrolės įrangos tiekimo konkursą Namibijos muitinės postams. Informacijai apie kaltinimus korupcija patekus į viešumą ir pasklidus internete, Kinijos vyriausybė nurodė blokuoti Kinijos interneto vartotojams prieigą prie publikacijų apie šį korupcijos skandalą.

       Viešai pasiekiamuose šaltiniuose taip pat yra duomenų, kad 2016 m. aukštas Taivano pareigūnas buvo nuteistas 17 m. laisvės atėmimu už didelės vertės kyšio priėmimą iš „Nuctech“ kompanijos, kad ši laimėtų konkursą tiekti rentgeno kontrolės įrangą Taivano oro uostams. Pažymėtina, kad žiniasklaidoje taip pat yra pranešimų apie tai, jog JAV Vidaus saugumo departamentas oficialiai informavo Taivaną, kad „Nuctech“ rentgenais patikrinti daiktai nebus leidžiami į lėktuvus, skrendančius į JAV.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

El. p. [email protected]

Tel. (8 5) 239 6555

   Naujausi pakeitimai - 2020-12-04 09:40
   Monika Kutkaitytė