Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Vytauto Bako pranešimas: „Būtina pasirūpinti žmonėmis, kurie priešakinėse COVID-19 linijose rūpinasi mumis“

2020 m. gruodžio 9 d. pranešimas žiniasklaidai

 

       Seimo nariai Vytautas Bakas ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę dėl statutinių įstaigų pareigūnų ir darbuotojų, karantino metu vykdančių jiems priskirtas funkcijas, susijusias su epidemijų profilaktikos priemonių įgyvendinimo užtikrinimu, taip pat dirbančių ypač pavojingų ligų židiniuose, darbo užmokesčio didinimo.

    Seimo nariai rašte atkreipė dėmesį, kad 2020 metais gegužės 8 d. trisdešimt aštuoni Lietuvos Respublikos Seimo nariai  pateikė ir užregistravo Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo papildymo 322 straipsniu įstatymo projektą Nr. XIIIP-4816.

     „Šis įstatymo projektas yra labai svarbus šalies statutinių įstaigų pareigūnams ir darbuotojams, kurie, kaip ir sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, medikai, dėl karantino dirba pavojingų veiksnių veikiamose vietose. Statutiniams pareigūnams ir darbuotojams tenka uždavinys užtikrinti karantino sąlygų laikymosi kontrolę, todėl jie susiduria su realia grėsme užsikrėsti COVID-19“, – teigiama rašte.

       Minimu įstatymo projektu siekiama statutiniams pareigūnams ir kitiems darbuotojams karantino laikotarpiu užtikrinti atitinkamas socialines garantijas ir tinkamai kompensuoti už jų darbą. Įstatymo projektu siūloma karantino laikotarpiu statutiniams pareigūnams ir kitiems darbuotojams nustatyti nuo 60 iki 100 procentų dydžio pareiginės algos (darbo užmokesčio) priemoką, atsižvelgiant į konkretaus statutinės įstaigos pareigūno, valstybės tarnautojo ir darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartį, atliekamų funkcijų pobūdį, sudėtingumą ir atsakomybės lygį, darbo krūvį ir veiklos mastą. 

       Įstatymo projektas pateiktas Lietuvos Respublikos Vyriausybei išvadoms gegužės mėnesį. Tačiau iki šios dienos projektas Lietuvos Respublikos Vyriausybėje nesvarstytas ir nepriimtas. Rašte Vyriausybei, kurį pasirašė V. Bakas ir L. Kasčiūnas, atkreipiamas dėmesys į tai, kad įstatymo projektas susijęs su kasdienine statutinių pareigūnų veikla dirbant padidinto pavojaus aplinkoje, esant didelei grėsmei užsikrėsti COVID-19 bei pareigūnų motyvacija. „Šio klausimo sprendimas Lietuvos Respublikos Vyriausybėje yra aktualus visuomenės grupei, kuri užtikrina visuomenės saugumą pandemijos laikotarpiu“, – teigiama rašte.

       Seimo nariai prašo artimiausio Vyriausybės posėdžio metu apsvarstyti ir pateikti išvadas minėtam įstatymo projektui. Taip pat prašoma įvertinti lėšų poreikį, susijusį su įstatymo įgyvendinimu.

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo nario Vytauto Bako patarėja

Edita Milaševičiūtė

Tel. (8 5) 239 6659

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-12-09 16:04
   Monika Kutkaitytė