Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Audriaus Petrošiaus pranešimas: „Siūloma 2022 m. skelbti Lietuvos krepšinio metais“

2021 m. sausio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Audrius Petrošius įregistravo pasiūlymą Lietuvos krepšinio šimtmečio progą paminėti 2022 metus paskelbiant juos krepšinio metais. Anot idėjos autoriaus, taip pagerbiant šios sporto šakos atstovus ir mėgėjus.

„Idėja kilo, kai Klaipėdos krepšinio entuziastai priminė, kad 2022 metais bus lygiai 100 metų Lietuvos krepšiniui, prasidėjusiam 1922 m. vykusiomis pirmosiomis varžybomis bei tais pačiais metais surengtomis Lietuvos moterų krepšinio pirmenybėmis. Per šimtmetį Lietuva išugdė ne tik daug pasaulinio lygio krepšinio žvaigždžių, trenerių ir teisėjų, tačiau taip pat užkrėtė ir sportuoti įtraukė daugybę mėgėjų, entuziastų. Šie žmonės garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje, todėl negalime pamiršti ir neįamžinti tokios progos“, – kalbėjo projektą iniciavęs Seimo narys A. Petrošius.

Pasiūlyme prašoma Seimo atsižvelgti, kad Lietuvoje šiuo metu yra per 18 tūkstančių licencijuotų krepšininkų ir apie 100 000 šalies gyventojų krepšinį žaidžia savo malonumui. Taip pat svarbu ir tai, kad 2022 metais Lietuvoje vyks „FIBA Europe“ Generalinė Asamblėja, į kurią atvyks svarbiausi Europos krepšinio vadovai ir krepšinio žvaigždės iš 50-ies šalių krepšinio federacijų spręsti svarbių šios sporto šakos klausimų. 2022 metais vyks ir Europos vyrų krepšinio čempionatas, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė tikisi įveikti atrankos turnyrą ir dalyvauti šiame čempionate.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Pasak vieno iš iniciatyvos palaikytojų, Seimo TS-LKD frakcijos nario Andriaus Kupčinsko, simboliška, kad būtent Kaune artėjant Lietuvos krepšinio šimtmečiui atsirado naujas objektas – Krepšinio namai, adresu Santakos g. 11. Oficialiai šis objektas bus atidarytas 2022 metais.

„Tai vainikuos populiariausios valstybėje sporto šakos pasiekimus pastarąjį šimtmetį ir įkvėps naujoms pergalėms kitame. Džiaugiuosi būdamas šimtmečio liudininku ir bent dalele prisidėjęs prie šio jubiliejaus – Žalgirio arenos atsiradimo ir kitais projektais, todėl Audriui pasiūlius prisijungti ir registruojant pasiūlymą skelbti 2022 Krepšinio metais, nedvejojau, kad tai – nuostabi idėja“, – sakė A. Kupčinskas. 

Pasiūlymą taip pat palaikantis Seimo TS-LKD frakcijos narys Sergejus Jovaiša teigia, kad krepšinis sovietų okupuotoje Lietuvoje turėjo kur kas didesnę reikšmę nei vien sportinės varžybos ir skatino tautos pasipriešinimo dvasią. „Tai buvo labai svarbi pilietinė išraiška, krepšininkai didžiuodamiesi sakydavo, kad yra lietuviai, o kova krepšinio aikštelėje būdavo tarsi kova už Lietuvą“, – pasakojo S. Jovaiša.

Registruojant pasiūlymą prisijungė ir Seimo nariai Marius Matijošaitis, Domas Griškevičius. Pasiūlymo rengėjai tikisi ir kitų Seimo narių palaikymo – ne tik neabejingų krepšiniui, tačiau ir suprantančių svarbą pagerbti visus Lietuvos vardą garsinančius šios sporto šakos atstovus.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Audrius Petrošius

Tel. (8 5) 239 6628, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-01-14 11:53
   Jolanta Anskaitienė