Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Andriaus Kupčinsko pranešimas: „Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimai netinkamo buvusių Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos tarnautojų pareigų atlikimo“

2021 m. sausio 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Po Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių Andriaus Kupčinsko, Monikos Navickienės ir Aistės Gedvilienės kreipimosi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), ši pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kotedžų Vilniuje statybų leidimo išdavimo ir statybos užbaigimo aplinkybių.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Praeitų metų lapkričio mėnesį LRT televizijos laidoje „Savaitė“ pasirodžius reportažui apie Vyriausiojo administracinio teismo pirmosios instancijos teismui grąžintą bylą dėl nelegalių kotedžų Vilniuje, Seimo nariai kreipėsi į STT prašydami antikorupciniu požiūriu įvertinti Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) veiklą nelegalių kotedžų statybų Vilniuje kontekste.

Kelerius metus po teismus tampomos 7 jaunos šeimos dar kelerius metus neturės ramybės – į teismą šeimas padavė VTPSI, kuri prieš kelerius metus pati ir išdavė pažymą apie statybų teisėtumą. Prieš tvirtinant sandorį visus dokumentus tikrino notarai, paskolas išdavę bankai, Registrų centras ir VTPSI, kurios išduotoje deklaracijoje buvo aiškiai parašyta, kad kotedžai pastatyti pagal išduotą leidimą.

„Džiaugiuosi, kad kelių metų senumo istorija pajudėjo į priekį ir tokiu būdu galbūt pagaliau galėsime padėti 7 jaunoms šeimoms, kurios ilgą laiką buvo tapusios galimai aplaidžių, buvusių VTPSI tarnautojų pareigų neatlikimo įkaitėmis“, – teigė Seimo Antikorupcijos komisijos narys A. Kupčinskas.

Įvertinus surinktą informaciją ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 229 straipsnį (Tarnybos pareigų neatlikimas), kuriuo apibrėžiama, kad „valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, dėl neatsargumo neatlikęs savo pareigų ar jas netinkamai atlikęs, jeigu dėl to valstybė, Europos Sąjunga, tarptautinė viešoji organizacija, juridinis asmuo ar fizinis asmuo patyrė didelės žalos, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų“. Tyrimą atlieka STT Centrinė tyrimų valdyba, tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūra.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys

Andrius Kupčinskas

Mob. 8 698 42 690

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-01-19 13:34
   Monika Kutkaitytė