Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Mindaugo Skritulsko pranešimas: „Augant priemiesčių gyvenvietėms trūksta aiškių prioritetų skirstant valstybės lėšas“

2021 m. vasario 3 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Mindaugas Skritulskas  siūlo atkreipti dėmesį į trūkstamos infrastruktūros augančiose priemiesčių gyvenvietėse problemą ir jos galimus sprendimo būdus. 

Per paskutiniuosius 15 metų iš esmės pakito didžiųjų Lietuvos miestų teritorijos – buvusiuose tyruose atsiranda vis daugiau gyvenviečių. Tačiau nors neretai priemiestinės gyvenvietės gyventojų skaičiumi prilygsta miestams, jose vis dar nėra būtinų miestams infrastruktūros elementų, o pagrindinės šių gyvenviečių gatvės – regioninės reikšmės keliai – yra be šaligatvių, perėjų, dengtų autobusų stotelių.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

„Gyventojai yra patekę į savotišką užburtą ratą – jie reikalauja vietos savivaldos keisti susidariusią situaciją, tačiau šie keliai nepriklauso savivaldybėms, už juos yra atsakinga Lietuvos automobilių kelių direkcija, kurios prioritetai, deja, nėra šaligatvių ar kitos gyventojams reikalingos infrastruktūros įrengimas. Nuolat besiplečiančių priemiesčių gyventojai, kurie paprastai yra jauni arba vidutinės kartos, labiau išsilavinę, auginantys mokyklinio amžiaus vaikus, žmonės susiduria su poilsio erdvių, mokyklų, vaikų darželių, sporto aikštynų trūkumu“, – teigia M. Skritulskas.

Pasak parlamentaro, tėvai yra priversti į šiuos objektus savo vaikus kasdien vežti net kelias dešimtis kilometrų.

„Turime konstatuoti gėdingą faktą, kad per paskutiniuosius 30 nepriklausomos Lietuvos metų mes sugebėjome pastatyti, ko gero, tik vieną naują mokyklą – 2011 m. Balsiuose, kuri jau dabar yra perpildyta. Kyla klausimas, kodėl valstybė per šį laikotarpį, užuot stačiusi naujas mokyklas geometrine progresija augančiose priemiesčių gyvenvietėse, šimtus tūkstančių eurų investavo į nykstančias nutolusių kaimų mokyklas? Buvusi Vyriausybė šimtus milijonų eurų išleido vieškeliams, vedantiems į pavienes sodybas, asfaltuoti, tačiau dauguma tebeaugančių gyvenviečių taip ir liko be šaligatvių, be pėsčiųjų perėjų, autobusų stotelių, apšvietimo ir kitos būtinos infrastruktūros“, – sako parlamentaras.

M. Skritulsko nuomone, siekiant racionalaus lėšų panaudojimo būtina nustatyti aiškius Valstybės investicijų ir kitų programų lėšų skirstymo prioritetus pagal iš anksto deklaruotus ekonominius, demografinius, socialinius ir kitus kriterijus. Tai įgalintų valstybę vykdyti tvarias investicijas, kurių naudą pajustų kuo daugiau gyventojų, pavyzdžiui, požeminis automobilių pravažiavimas, sprendžiantis daugiau nei tūkstančio Aukštkiemių gyvenvietės (Žaliasis slėnis), gyventojų patekimo į namus problemą, ir padėtų išvengti tokių valstybės lėšomis vykdomų investicijų, kurios iš esmės labiausiai tenkina vieno juridinio asmens interesus (pavyzdžiui, tunelio po magistraliniu keliu Kaunas–Vilnius 55 km įrengimas).

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Mindaugas Skritulskas

Mob. 8 683 23 341

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-02-03 10:09
   Monika Kutkaitytė