Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisijos pirmininko Justino Urbanavičiaus pranešimas: „Svarbu modernizuoti esamus elektros tinklus tam, kad išvengtume nesusipratimų“

2021 m. vasario 4 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LD) frakcijos narys Justinas Urbanavičius teigia, kad elektros tiekimas yra strateginės reikšmės paslauga ir būtent ESO atsako už nepertraukiamą elektros tiekimą tiek verslo klientams, tiek privatiems asmenims. Parlamentaras apgailestauja, kad tik užgriuvus įvairioms stichinėms nelaimėms ir nutrūkus elektros tiekimui pradedama garsiau kalbėti apie tai, kaip svarbu modernizuoti esamus elektros tinklus, kad išvengtume nesusipratimų.

„Iš viso šalyje yra per 126 tūkstančių kilometrų oro linijų įvairių elektros trasų, nemaža jų dalis nutiestos per miškingas teritorijas. Norint išvengti miškų kirtimo (juostų platinimo, miškų kirtimo poreikis 11 tūkstančių kilometrų – iškirstume miškų per 7000 ha), turime miškingose teritorijų dalyse oro linijas keisti požeminiais kabeliais, tiksliai įsivertinant rizikingiausiais, pavojingiausias vietas, tai padidintume elektros tiekimo patikimumą vartotojams, sumažintume apsaugos zonas“, – teigia Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisijos pirmininkas J. Urbanavičius.

„Per metus elektros linijų kabeliavimo darbų atlikti suplanuota apie 1000 km, tad problemą išspręstume per dešimtmetį. Manau, reikėtų peržiūrėti šiuos planus ir esant galimybei paspartinti darbus, įvertinus rangovų pajėgumus, galimybę pasinaudoti Europos Sąjungos lėšas šiems prioritetiniams darbams, tačiau nedidinant tarifo vartotojams“, – teigia J. Urbanavičius.

Pasak jo, COVID-19 parodė, kad daugelis gyventojų nori pabėgti iš miestų ir apsigyventi nuošaliuose vienkiemiuose. Tačiau, anot Seimo nario, žmonės turi įsivertinti ir įvairių galimų stichinių nelaimių pasekmes.

„Galbūt reikėtų svarstyti statybos įstatymo pataisas. Taip nauji vartotojai atokesnėse sodybose nusimatytų generatorius, kurių gali prireikti atsiradus nepaprastai padėčiai“, – svarsto TS-LKD frakcijos narys.

Parlamentaras atkreipia dėmesį, kad esamų elektros skirstymo tinklų nusidėvėjimas yra dar viena problema šalyje.

„Dar viena problema, kuri mus gali užkristi kaip netikėtas žiemos sniegas – tai šalies esamų elektros skirstymo tinklų nusidėvėjimas, kuris siekia jau 40 proc. Tad tinklai „griūna“ ne vien dėl stichinių nelaimių, bet ir dėl senumo. Galiausiai turime užtikrinti nepertraukiamą elektros tiekimą vartotojams, turime ne tik laiku išspręsti kylančias problemas, bet ir užbėgti joms už akių“, – pažymėjo J. Urbanavičius.

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Justinas Urbanavičius

Mob. 8 (699) 77 556, el. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-02-04 16:55
   Monika Kutkaitytė