Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narių Dovilės Šakalienės ir Tomo Bičiūno pranešimas: parlamentarai skelbia moksleivių nuotraukų konkursą „Kaip aš švenčiu mūsų laisvę?“

2021 m. vasario 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Mūsų visų – istorikų, mokytojų, politikų, žurnalistų, tėvų – pareiga yra perduoti vaikams Lietuvos istoriją ir meilę laisvei, bet kiekviena karta neišvengiamai Lietuvos laisvę suvokia savaip. Todėl Seimo nariai Dovilė Šakalienė ir Tomas Bičiūnas skelbia 1–12 klasių moksleivių nuotraukų konkursą „Kaip aš švenčiu mūsų laisvę?“ Jis simboliškai vyks tarp dviejų mūsų valstybės laisvei kertinių datų: nuo Lietuvos valstybės atkūrimo dienos – Vasario 16-osios, iki Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos – Kovo 11-osios.

 „Lietuvos laisvė nėra abstrakti sąvoka – tai kiekvieno iš mūsų gyvenimas laisvoje Lietuvoje. Auga jau antra laisvės karta, ir jie mato laisvę savaip. Karantinas yra sunkus iššūkis, bet kartu suteikia galimybę pamąstyti, kas mums svarbiausia. Kodėl kviečiame dalyvauti tokio skirtingo amžiaus moksleivius? Nes ir laisvė yra marga, matoma labai skirtingai vaiko ir paauglio akimis, ir būtent tuo ji graži. Norime pamatyti tūkstantį mūsų laisvės veidų, kaip ją mato pirmokai ir dvyliktokai, kaip švenčia trečiokai ir septintokai. Kiekvieno vaiko matymas mums yra vertingas, nes kiekvienas jų ne tik švenčia laisvę – bet ir taps mūsų Lietuvos laisvės kūrėjais“, – teigia Seimo narė D. Šakalienė.

Seimo narys T. Bičiūnas teigė, kad dirbdamas mokytoju matė tokių pilietinių iniciatyvų naudą. „Dažniausiai žmonės pamato tik jau užbaigtus moksleivių darbus, bet mokyklose ruošiantis konkursui neišvengiamai vyksta diskusijos apie laisvę, valstybės prasmę ir mūsų istoriją. Visos šios diskusijos ir darbas yra ne mažiau vertingi nei patys moksleivių darbai. Tikiuosi, kad mūsų skelbiamas konkursas taip pat paskatins tokias diskusijas“, – teigia parlamentaras.

Moksleivius, norinčius dalyvauti konkurse, kviečiame iki kovo 11 dienos siųsti iki 5MB dydžio nuotraukas elektroninio pašto adresu [email protected], nurodant konkurso dalyvio mokyklą ir klasę. Pažymime, kad nuotraukose nebūtinai turi būti pats konkurse dalyvaujantis vaikas, nuotrauka nebūtinai turi būti padaryta Vasario 16 ar Kovo 11 dienomis ar joms skirtų renginių metu, ji gali simbolizuoti vaikų įsivaizdavimą, kaip turėtų būti švenčiama laisvė.

Seimo narės D. Šakalienės asmeninio archyvo nuotr.

 

Atrinktos nuotraukos bus išspausdintos ir eksponuojamos Lietuvos Respublikos Seime, Jungiamojoje galerijoje, nuo kovo 15 iki 29 dienos, taip pat bus publikuojamos Seimo interneto svetainėje. Atrinktų nuotraukų autoriai bus apdovanoti Seimo reprezentacinėmis dovanėlėmis ir padėkomis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė

Dovilė Šakalienė

Tel. (8 5) 239 6632

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-02-15 16:02
   Monika Kutkaitytė