Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Zigmanto Balčyčio pranešimas: „Už utilizuotas daržoves jų augintojai tikisi kompensacijų ir šiemet“

2021 m. vasario 22 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Vasario 22 d. Seimo narys Zigmantas Balčytis raštu kreipėsi į žemės ūkio ministrą, prašydamas, kad būtų ieškoma būdų, kaip tęsti daržovių augintojams svarbią laikinosios pagalbos priemonę.

2020 metais prasidėjusi ir tebesitęsianti pandemija COVID-19 skaudžiai palietė visus sektorius, tarp jų ir žemės ūkio – daržovių augintojus, kurie negalėdami realizuoti derliaus turėjo jį utilizuoti. Valstybė  žemės ūkio ministro įsakymu skyrė laikinąją pagalbą, kuria pasinaudojo didžioji dalis daržovių augintojų, laiku suspėjusių užpildyti reikiamus dokumentus.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo narys sako, kad regionuose pasitaikė atvejų, kai daržovių augintojai nebuvo laiku ir tinkamai informuoti, todėl pavėlavo užpildyti minėtos pagalbos prašymus.

„Dėl laikinosios pagalbos daržovių augintojams“ Taisyklių[1] 5 punkte rašoma, kad: „Pagalba skiriama už nuo š. m.  kovo 25 d. iki liepos 15 d. nemokamai paskirstytus ar sunaikintus šviežiam vartojimui skirtus produktus: bulves, burokėlius, morkas, kopūstus (toliau – produktai).“ Tačiau yra atvejų, kai daržovių augintojai pernai dėl objektyvių priežasčių negalėjo pateikti dokumentų už minėtą laikotarpį. Pavyzdžiui, prie paraiškos teikiamoje būtinoje pažymoje apie atliekų priėmimo-perdavimo faktą įrašyta data apima laikotarpį jau po liepos 15 d. Daržovių augintojų asociacijos teigimu, šis paramos būdas tikrai buvo reikalingas ir naudingas ūkininkams, todėl prašau ministerijos ieškoti galimybių pratęsti šią laikinąją pagalbos priemonę daržovių augintojams ir šiemet“, – sako Z. Balčytis.

Parlamentaras tikisi, kad ministerija ieškos lėšų šiai priemonei ir leis įtraukti tuos daržovių augintojus, kurie pernai buvo netinkamai informuoti apie paraiškų rengimą ir todėl pavėlavo pateikti paraiškas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo nario Zigmanto Balčyčio patarėja

Evelina Butkutė-Lazdauskienė

Mob. 8 650 48 830

 

[1] Laikinosios valstybės pagalbos daržovių augintojams teikimo taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2020 m. liepos 17 d. įsakymu Nr. 3D-540 „Dėl Laikinosios valstybės pagalbos daržovių augintojams teikimo taisyklių patvirtinimo“.

   Naujausi pakeitimai - 2021-02-22 13:18
   Monika Kutkaitytė