Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Romualdo Vaitkaus pranešimas: „Užsieniečių įdarbinimui taikomi pertekliniai reikalavimai“

2021 m. kovo 3 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Lietuvoje įdarbinant užsieniečius susiduriama su problemomis dėl perteklinio reikalavimo kvalifikacijos dokumentams ir darbo stažui. Šią situaciją ketina spręsti Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Romualdas Vaitkus, pavasario sesijoje Seimui teiksiantis Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimus.

„Šiai dienai, norint gauti leidimą dirbti, iš Užimtumo tarnybos reikia pateikti diplomą ir darbo stažą pagal diplome nurodytą specialybę. Nei vienoje šalyje nereikalaujami kvalifikaciją ir darbo stažą patvirtinantys dokumentai, paliekama darbdaviui spręsti ar jam tinka darbuotojas. Tačiau vizai gauti Lietuvos ambasadose darbuotojas privalo turėti tuos dokumentus ir, pareikalavus, juos turi pateikti. Tarkim Estijoje leidimą dirbti, kuris galioja pusę metų, darbdavys užpildo internetu ir gauna per 3 dienas“, – dėstė R. Vaitkus.

Anot R. Vaitkaus, Užimtumo tarnybos paskelbtas trūkstamų profesijų sąrašas turėtų būti plečiamas, o dabartinės nuostatos neatrodo logiškos.

„Pavyzdžiui, dabar į trūkstamų profesijų sąrašą įtraukta profesija – popieriaus rūšiuotojas. Kokia, pasak Užimtumo tarnybos, mokymo įstaiga galėtų suteikti tokį išsilavinimą, nes būtent atidarinėjant darbuotojui darbo vizą pagal šią profesiją, jis turi pateikti popieriaus rūšiuotojo diplomą  ir darbo patirtį. Mano nuomone, reikalavimą diplomui ir darbo stažui reiktų panaikinti ir geriau griežtinti pranešimus, jei darbuotojas neatvyko, ar buvo atleistas“, – teigė Liberalų sąjūdžiui atstovaujantis R. Vaitkus.

Dabartinis reguliavimas apsunkina ir leidimų laikinai gyventi išdavimą – jis kainuoja brangiai ir trunka per ilgai. Pavyzdžiui, tokio leidimo išdavimas Lietuvoje užtrunka 60 dienų ir kainuoja 240 EUR, o kaimyninėje Latvijoje už laikiną leidimą gyventi šalyje imamas 100 EUR mokestis, taip pat išdavimo procesas yra dvigubai trumpesnis – 30 dienų.

„Sezoninių darbuotojų įdarbinimas trunka per ilgai, o reikalavimai dėl apgyvendinimo dokumentų registravimo tikrai pertekliniai. Visame pasaulyje žmonės dirba sezoninius darbus ir tokių reikalavimų nėra. Darbdaviai neturi galimybės įsidarbinti nekvalifikuotų darbuotojų, kurių vis daugiau trūksta darbo rinkoje, todėl pramonė negali plėstis ir kurti pridėtinę vertę. Sklandesnis užsieniečių įdarbinimas teigiamai atsilieptų ekonomikai, nes užsieniečiai moka mokesčius, tačiau į juos nepretenduoja“, – sakė liberalas R. Vaitkus.

 

Kontaktinis asmuo:

Romualdas Vaitkus

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys

Mob. 8 698 42 698

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-03-02 12:03
   Eglė Saulė Trembo