Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narė Dovilė Šakalienė: „Moterų teisių apsauga – ne tik Kovo 8-oji“

2021 m. kovo 5 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Kovo 8 d., 10 val. Seimo vystomojo bendradarbiavimo, reprodukcinės ir seksualinės sveikatos ir teisių grupė rengia spaudos konferenciją Tarptautinės moterų teisių dienos proga, kurioje bus pristatytas – kaip ir daugelyje Europos valstybių šią dieną – Moterų teisių manifestas, paskelbtas grupės kreipimasis į Lietuvos Vyriausybę dėl paramos ir pagalbos Lenkijos moterims. Spaudos konferencijoje taip pat  bus pristatyti kiti Tarptautinei moterų teisių dienai skirti grupės renginiai.

„Lenkijos Seimo parlamentarės parengė griežtą manifestą, kuriuo ne tik smerkiama Lenkijos Konstitucinio Tribunolo nutartis, pagal kurią nuo šiol Lenkijos moterys galės nutraukti nėštumą tik esant išprievartavimui, kraujomaišai, ar grėsmei moters gyvybei. Manifestas atkreipia dėmesį į radikalizacijos ir moterų teisių ribojimo tendencijas, besiritančias per ne vieną Europos ir Vakarų valstybę“, – sako Seimo Vystomojo bendradarbiavimo, reprodukcinės ir seksualinės sveikatos ir teisių grupės pirmininkė, socialdemokratė Dovilė Šakalienė.

„Tad per Europą kovo 8-ąją nusiris atsakomoji europinė banga – daugelyje šalių parlamentinės grupės pristatys tiek manifestą, tiek rengs protestus. Mūsų grupės nariai, nepriklausomai nuo pažiūrų – kairiųjų ar dešiniųjų – remia Lenkijos moterų kovą už savo reprodukcines teises ir tiki, kad demokratija ir moterų teisių apsauga turi būti prioritetas nepriklausomai nuo to, kas yra valdžioje. Papildomai kreipsimės į Vyriausybę dėl pagalbos ir paslaugų Lenkijos moterims galimybės“, – teigia D. Šakalienė.

Spaudos konferencijoje dalyvauja: Seimo Laikinosios Vystomojo bendradarbiavimo, reprodukcinės sveikatos ir teisių grupės pirmininkė, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos narė D. Šakalienė, grupės vicepirmininkė, Laisvės frakcijos narė Morgana Danielė, grupės grupės ir LSDP frakcijos narė Orinta Leiputė bei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Arūnas Valinskas.

Spaudos konferencijoje bus pristatyti ir kiti Seimo Laikinosios Vystomojo bendradarbiavimo, reprodukcinės sveikatos ir teisių grupės inicijuojami renginiai Tarptautinės moters teisių dienos proga. Tą pačią, kovo 8 d., 17 val. Grupės nariai vyks prie Lenkijos Respublikos ambasados ir simboliniame proteste išreikš solidarumą su Lenkijos moterimis, kovojančiomis už savo teises.

Kovo 10 d., 11.30 val. Seimo Vystomojo bendradarbiavimo, reprodukcinės ir seksualinės sveikatos ir teisių grupės pirmininkės pavaduotoja Morgana Danielė rengia spaudos konferenciją apie medikamentinį abortą, o 18 val. drauge su „Nepatogus kinas“ vyks dokumentinio filmo „Vessel“ peržiūra ir diskusija, kurioje dalyvaus Esmeralda Kuliešytė, gydytoja ginekologė, Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacijos direktorė; Margarita Jankauskaitė, moterų nevyriausybinių organizacijų tinklo ReGina“ atstovė; dr. Vytautas Klimas, Vilniaus Universiteto Santaros klinikų gydytojas ginekologas; Lilija Henrika Vasiliauskė, Specializuoto kompleksinės pagalbos centro direktorė, Vilniaus moterų namų vadovė.

Kovo 12 d., 16 val. Seimo Vystomojo bendradarbiavimo, reprodukcinės ir seksualinės sveikatos ir teisių grupės pirmininkė D. Šakalienė kartu su Europos parlamentarų forumu seksualinei ir reprodukcinei sveikatai rengia dokumentinio filmo „Nėštumo nutraukimas: pasipriešinimo banga Europoje“ (angl. Abortion: backlash in Europe) peržiūrą ir diskusiją apie radikalius judėjimus, siekiančius moterų teisių ribojimo. Taip pat bus pristatyta į lietuvių kalbą išversta ataskaita apie šių judėjimų finansavimo ir plėtros procesus.

Diskusijoje dalyvaus Neil‘as Datta, Europos parlamentarų forumo seksualinei ir reprodukcinei sveikatai atsakingasis sekretorius; Joanna Scheuring-Wielgus, Lenkijos Seimo narė, Kultūros ir žiniasklaidos komiteto pirmininko pavaduotoja; Šarūnas Černiauskas, tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ vadovas; Indrė Vareikytė, lyčių lygybės ekspertė, apžvalgininkė, buvusi Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narė.

Filmas bus rodomas su lietuviškais subtitrais, taip pat bus diskusijos sinchroninis vertimas į lietuvių kalbą. 

 

Šiais renginiais Grupė prisijungia prie Veiksmo savaitės už moterų teises #kovo8kasdien.

 

Kontaktams:

Dovilė Šakalienė,

Seimo Laikinosios vystomojo bendradarbiavimo, reprodukcinės seksualinės sveikatos ir teisių laikinoji grupės pirmininkė

Tel. (8 5) 239 6632, el. p. [email protected]

                                                                                                                                                      

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2021-03-09 07:38
   Jolanta Anskaitienė