Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narių Dovilės Šakalienės ir Tomo Bičiūno pranešimas: „Seime atidaryta moksleivių nuotraukų konkurso „Kaip aš švenčiu mūsų laisvę?“ nugalėtojų darbų paroda“

2021 m. kovo 17 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Kovo 17 d., trečiadienį, Seime atidaryta Seimo narių Dovilės Šakalienės ir Tomo Bičiūno inicijuota moksleivių fotografijų paroda „Kaip aš švenčiu mūsų laisvę?“ Paroda eksponuojama Seimo II ir III rūmus jungiančioje galerijoje kovo 17–29 dienomis, o artimiausiomis dienomis virtuali paroda bus patalpinta Seimo interneto svetainėje.

Konkursas simboliškai vyko tarp dviejų mūsų laisvės švenčių: nuo Lietuvos valstybės atkūrimo dienos – Vasario 16-osios, iki Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos – Kovo 11-osios.

Konkurso nuotrauka. Luknė Blockytė, 4 kl. Kauno Senamiesčio progimnazija

 

Anot Seimo narės D. Šakalienės, „karantinas – sunkus iššūkis mums visiems, vaikams – ypač sunku, tad norėjome pasiūlyti jiems galimybę tiek pažadinti savo kūrybiškumą, tiek su šeimomis aptarti Lietuvos laisvės istoriją ir prasmę, tiek apmąstyti, kas jiems yra mūsų laisvė“.

 „Lietuvos laisvė nėra abstrakti sąvoka – tai kiekvieno iš mūsų gyvenimas jau trisdešimt metų. Kiekviena karta turi pareigą perimti mūsų istorinį pasakojimą, bet kartu turi laisvę jį suprasti savaip“, – sakė Seimo narys T. Bičiūnas.

„Kodėl kvietėme dalyvauti tokio skirtingo amžiaus vaikus? Nes laisvė matoma labai skirtingai vaiko, paauglio ar jauno žmogaus akimis, ir būtent tuo ji graži. Norime pamatyti tūkstantį mūsų laisvės veidų. Kiekvieno vaiko matymas mums yra vertingas, nes kiekvienas jų ne tik švenčia laisvę – bet ir taps mūsų Lietuvos laisvės kūrėjais“, – teigė parlamentarai D. Šakalienė ir T. Bičiūnas.

Moksleivių fotografijų paroda „Kaip aš švenčiu mūsų laisvę?“ Seime vyksta pirmą kartą, tačiau buvo sulaukta net 794 moksleivių nuo 1 iki 12 klasės darbų iš daugiau nei 150 mokyklų iš visos Lietuvos. Iš šių darbų parodai Seimo buvo atrinktos 54 dalyvių fotografijos.

Parodos iniciatoriai pabrėžia, kad vaikų darbai buvo stiprūs įvairiomis prasmėmis – menine verte, įdėtomis pastangomis, tikromis emocijomis.

Visi konkurso dalyviai sulauks padėkų ir simbolinių dovanėlių per artimiausias savaites, nes dėl karantino gyvo renginio nėra galimybės surengti. Tačiau konkurso nugalėtojai bus kviečiami į renginį po Velykų, kai tik bus leidžiami renginiai Seime, kur dovanas jiems įteiks asmeniškai konkurso iniciatoriai.

„Esame visiems darbus siuntusiems vaikams, tėvams ir mokytojams nepaprastai dėkingi – nėra nieko geriau, kaip matyti kokie LAISVI ir laimingi mūsų vaikai“, – sakė D. Šakalienė.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Dovilė Šakalienė, el. p. dovile.sakaliene@lrs.lt

Seimo narys Tomas Bičiūnas, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-03-17 16:39
   Monika Kutkaitytė